Soru - Cevap (Borsa)

  •  A 
OS*** ÜN*** 27.01.2021 19:27
Konu / Hisse Kodu: Borsa
Hocam merhaba,
Yükseliş olduğunda belki sana yüklenenler olmuştur. Borsaanalizciyle tanışalı 15 ay oldu ama senelerdir sizin yazılarınızı okurum. Aydın hocam diyorsa satarım hepsini beklerim dedim. Yine yanıltmadınız. Sağolun. Herkes kıymetinizi bilmeli. 1 2 günlük hareketlere değil tablonun geneline bakmalı.
Teşekkürler. Allah size de daha çok versin hep.
Cevap 27.01.2021 22:25

Düşünceleriniz içinn teşekkür ederim.

Ama hemen bir konuyu düzelteyim ki yanlış anlaşılma olmasın! Borsanın yükselişi anlarında ben hiç kimsenden tepki ya da yüklenme gibi konulara muhatap olmadım. Çünkü zaten pandeminin başından beri borsaların ve BIST'in öne çıkacağını, otomotiv ve yan sanayinin, gıdanın, ilacın, hijyenin, eletronik sektörünün çimentonun velhasıl bir çok alanın öne çıkacağını yazıp, sonra dediğim gibi gerçekleşince de yaptığım paralel öngörülerin de hep gerçekleşmeleri yaşandı.

Sitede tüm soru-iletişim arşiv kayıtlarında olduğu için zaten bunların hepsini görebilirsiniz. Ben borsa çok yükseldi, siz hiç öngörü yapamadınız borsayı kaçırdık sözlerine muhatap olmadım. Düşüşlerde de bir çok kez aynı bu sefer olduğu gibi öncesinde uyarılarımı yazdığım için bu dönemlerde de sorunum olmadı. Sitede döviz yükselirken ve pandemi öncesinde netas ve aksa ile ilgili bana neden bu hisselerde öngörülerimi korudğum yönünde, neden onlarda ısrarcı olduğum şeklinde bir-iki üyemizden sitemler tepkiler geldi. Artan dövizle kıyaslamalar yapılınca öngörülerde takılı kalmak yerine dövizde durulsaydı daha karlı olunacağı yönünde bir eleştiriler oldu. Ama sonra yaşananlar ve artan fiyatlarla döviz kuru kıyaslanınca neden ısrarcı olduğum da görülmüş oldu. 

Kısacası o ki, çok yüksek bir beklenti ve öngörü gerçekleşme oranı ile gidiyoruz. Zaten arada yanlış çıkan öngörüler elbet olacaktır. Kimseye her dediğim doğru çıkar diye bir iddiada olmadım. Ayrıca sitede sadece üç hisse öngörüsü yok. Sayısız öngörü veriliyor. Önemli olan gerçekleşme süresi ve sayısıdır. Ana sayfada sayı ve süre ortalamalarını görüyorsunuz. 

Bir-iki günlükte de, genel orta uzun vadede de sorunumuz yok şükür. Konu benim kıymetimin bilinip-bilinmemesinden ziyade sizlerin yazdıklarımı ve öngörülerimi yakınen takip edip, kazançlarını arttırmanızdır. Şükür genelde o konuda da bir sorumuz yok. 

Yani güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Ama ilk cümlenize tam katılamadığımı belirtmek istedim. Çünkü tek sesli bir site zaten olmamalı. Zaman zaman yaşananlarla ilgili gerekirse sitemler, şikayetler, eleştiriler zaten olmalı. Varsa ben cevabını veririm. Cevabım yoksa diyecek birşey yok. Zaten her dediğimin birebir hep çıkmasını beklemek de bana haksızlık olur. Nihayetinde kehanette bulunmuyorum. Kişisel görüşlerimi paylaşıyorum. Umarım bundan sonra da en az bu oranda gerçekleşme oranı, başarısı ile devam ederim.

 

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_