Soru - Cevap (Megap)

  •  A 
Bİ*** DÖ*** 27.01.2021 10:40
Konu / Hisse Kodu: Megap
Aydın hocam merhaba megap icin yeni öngörünüz olacak mi, dün dediginiz desteği kırdı ama kalıcı olmadı. Ne yapmak gerekir
Cevap 27.01.2021 11:01

Öncelikle bana uyarak almışsınız anlaşılan, ama ben öngörüyü gayet iyi bir oran getiri ile kapatmama rağmen siz satmayıp, olası üst dirençleri bekliyorsunuz galiba.

Olabilir bu bir risk yönetimidir. Ama ben öngörü kapattıktan sonra artık şunu yapın-bunu yapın demem. Zaten öngörü açarken de demem. Paylaştıklarıma bakarak bu kararları sizler alacaksınız.

10.29 üzerinde üstteki beklentiler sürer. 9.97 ve sonrasında 9.67 aşağı kırılırsa teknik bozulur. Üstteki beklentiler biter. Bu seviyelerin gelişimine göre kararlarınızı şekillendirmeniz lazım.

Bakın beklenti yazılarımla bile sık sık yatırımcı davranışlarını bilediğim için uyarıyorum. Nakit varken her şekilde alınacak yeni hisse bulunur. Hiç bir zaman hisseye aşık olmayın. Bu hırs olur ve iyi değildir. Bazen kısa sürede kar edip satarsınız ama hisse gider. Sizin bunda zararınız yoktur. Ekstra kar kaybınız vardır. Yeter ki, tüm işlemleriniz böyle olsun.

Dediğim gibi, orada 9.67 çok önemli. Aşağı kırılırsa hissede durmak yanlış olur. Ama şıu an bekleme riski göze alanıabilir teknik olarak. Öngörümü kapattıktan sonra böyle detaylı görüş yazmam her zaman! Hatta bana uymayanlara hiç cevap yazmam! Sonuçta kendi kararını uygulayıp, sonra bana ne yapmalı demek olmaz değil mi?

:)) Umarım gönlünüze göre olur.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_