Soru - Cevap (megap)

  •  A 
AL*** OS*** DU*** 22.01.2021 17:58
Konu / Hisse Kodu: megap
Hocam Merhaba. Megap için 20.01.2021 tarihinde 10,09 TL.revize direnç girmiştiniz ama aşağıya revize etmeden kapattınız mı? Yoksa revize bize mi gelmedi?
Cevap 23.01.2021 09:27

Günaydın.

İyiki uyarmışsınız. Evet ben revize rakamını dikkate almadan ilk dirence göre kapatmışım. Zaten getiri oranı da revizeye göre hesaplandığı için orayı da değiştirmeden kapatınca getirisi de hatalı olmuş. Ama esas olan revizede bir rakam varsa orasıdır. Öngörüyü değiştirmeyi, en azından direnç fiyatını aşağı yönlü değiştirmeyi düşünmüyorum. Yeniden açık hale getirdim.

Uyarınız için tekrar teşekkür ederim. 1.direnç daha yüksek, kapanışı daha düşük olmuş. Benim yanlışlığıma uyanlarınız varsa, istiyorlarsa alttan alma imkanları var.

Aslında iki haftadır hissede öyle böyle değil, çok ciddi bir işlem hacmi artışı var. Bu artış bana çanak formasyonu kırarsa en az 11.00 - 12.00 - 13.00 TL hareketi yaptırabilir gibi gösteriyor ama tam dirençten de dönerse ciddi de realize yaşar. Karar veremiyorum yukarı revize mi yapsam, yoksa kırdıktan sonra yeniden mi öngörü açmayı düşünsem. Bakalım hafta başı gelsin yeniden bakacağız.

İyi hafta sonları.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_