Soru - Cevap (Genel)

  •  A 
MU*** YI*** 18.01.2021 15:21
Konu / Hisse Kodu: Genel
Aydın hocam, her soruya cevap vermeniz ve sabrınıza hayranım. Benim kadar şanssız bir kişiye bile güzel kazançlar elde ettirdiniz. HUP, bilgisayarda sorun çıkartmıyor. Telefonum android onda da sorun çıkartmıyor. Diğer kişilerdeki sorunu bende anlamadım. İyi ki varsınız. Kendinize iyi bakın. Herşey için teşekkür ederim.
Cevap 18.01.2021 15:48

Benim telefonum da android. Onda da HUP sorunu yok. Lakin bazılarında sorun olduğunu biz de saptatık. Yani üyelerimizden bu sorunu iletenlerin genelinde sorun gerçekten var. Tek tük kullanım hatalarından bireysel sorunlar da mümkün oluyor.

Burada amaç bilgi eksikliğini ve kaliteli hizmeti sağlamak, tamamlamak. Eğer gelen soruları cevaplamasam o zaman sitenin de benim de ayrıcalığım olmazdı. Yıllarca bir kurumda çalışırken, en önemli eksikliğin yatırımcıların sorularını soracakları kişilere ulaşamamaları olduğunu gördüm. Halen bu sorun devam ediyor. Özellikle banka yatırımcıları(banka dememin sebebi üyem olmayan çok sayıda banka yatırımcısından benzer sorunlarla ilgili mesajlar yağdığı için) mobil uygulamalar için bankaları kullanıyorlar ama, soru sormak istediklerinde temsilciye ulaşamıyorlar. Özellikle bir yıl içinde gelen yaklaşık 700 Bin yeni yatırımcı, rüçhan konularını neredeyse hiç bilmiyor. Bedelli bölünme öncesinde açılan rüçhan sırasında gördükleri düşük fiyattan alırlarsa hemen aradaki fark kadar ekstra karları olacak sanıp rüçhan hissesi alıyorlar. 

Şimdi bu ve benzer bilgi eksikliğinden gelen soruları cevaplamamak olmuyor. Bilmemek ayıp değil ki, öğrenmemek eksiklik. Öğrenmek için sorulan masum sorulara da cevap vemesem huzurlu olamıyorum. Ama her birine de cevap vermeye kalksam yetişme imkanım yok. Bunu zamanında düşünerek sitenin arşiv özelliğini çok başarılı şekilde planladık. Çünkü çoğunlukla aynı sorular tekrarlanıyor. Soru panelinin soru satırına sorunuzun ilgili kelimesini yazarken bile alt tarafa önceki benzer soru ve cevaplar düşüyor. Böylece bana bile sormaya gerek kalmadan akıllara takılan cevaplar bulunuyor.

Ama HUP konusu ise soru değil, sorun olduğu için zaten çözülmesi gerekli bir aksaklık. Umarım en kısa zamanda çözülür. Benim en zayıf olduğum alan. O nedenle de ilgili arkadaşların cevapları ile sınırlı kalıyorum. En kötü ihtimal site yenilemesi tamamlanınca zaten çözülmüş olacak. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_