Soru - Cevap (HUP)

  •  A 
TU*** TO*** 18.01.2021 12:25
Konu / Hisse Kodu: HUP
Aydın bey daha önceleride belirtmiştik, tüm yapılması gerekenleride yapıyoruz fakat tam anlamıyla düzelme olmadı hocam,
Hoş sizde defaten ilgililere durumu ilettiğinizi belirttiniz ama şahsen ben dün geceden beri ne paylaştı iseniz ki bu cuma günü de böyle idi hiç bir uyarı almadım ve halende almıyorum ne paylastığınızı siteye girdiğimde görüyorum, bu şekilde bu belirsiz piyasada sizden gecikmeli bilgi almaktan sıkıntı duyuyorum.Lütfen ilgilerin ciddi bir şekilde dikkatini çekerseniz sevineceğiz
Cevap 18.01.2021 13:34

Yani en canımı sıkan sorunu yaşıyorum! Hiç bilmedğim kısım bu teknoloji sorunları. Ne denirse doğal olarak oana inanarak konuşuyorum. HUP sorunu ile ilgili olarak;

''Yaptığımız detaylı incelemeler sonucunda bildirim gönderimiyle ilgili Google'ın yaptığı bazı güvenlik algoritma değişiklikleri sebebiyle bildirim gönderim işleminin sunucumuza daha fazla yük getirdiğini ve ard arda bildirim gönderimi sırasında sunucuda oluşan aşırı yüklenme sebebiyle sitede yavaşlama ve bildirimlerin bazı alıcılara gönderilmediğini tespit ettik. Bu yüzden sunucunuzun işlemci gücünü artırmamız gerekecek. Hali hazırda 1024 Mhz olan işlemci gücünün 2048 Mhz'e yükseltilmesi için..'' diye istenen fark ücreti önceki hafta yatırdım. Ama bakın hala sorun yaşıyoruz.

Zaten gece yarısı yolladığım bildirimler neden aşırı yüklenme yapsın o bile izah gerektiren bir durum. Muhtemelen arkadaşların da tam çözemedikleri bir nedenle bu sorun yaşanıyor. Ama uzun zamandır çalıştığım arkadaşlar. Hiç bir art niyet düşünmüyorum. 

Neyse, zaten siteyi yeniden 2010 yılında yapan ilk firma ile güncelliyoruz. Demo testleri yapılıyor. Bu sorun sürdüğü için sorunsuz aktarabilirsek, sunucuları da yeni firmaya aktaracağız. Mevcut sunucu hizmeti için temmuz 2021'e kadar ödenmiş bir sözleşmemiz var. O nedenle mevcut sunucu içinde sorunu çözmeye çalışıyoruz. Ama bunu yapamazsak, sunucuları da yeni firmaya aktaracağız. Arzumuz yeni siteyle yeni firmaya geçelim. Sonra yazılım alt yapıları uyuşmuyor falan başka sorunlar yaşanabiliyor. Ama olmazsa mevcut siteyi de bekletmeden aktaracağız.

Sizleri çok iyi anlıyorum. HUP çok önemli bir özellik. İnsan alıştığı bu hizmeti bir anda kaybedince zorlanır gayet doğal. En kısa zamanda sorunu gidermek için uğraştığımızı bilin. 

Bu arada laptoplarda bu sorun yaşanmıyor. aksaklık cep telefonu üzerinden HUP bildirimlerinde var. İmkanı olanlarınız bu süreyi bilgisayar-laptop ile geçirirlerse sorunu aşabilirler.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_