Soru - Cevap (Bist)

  •  A 
NU*** ÇA*** 06.01.2021 15:27
Konu / Hisse Kodu: Bist
Kolay gelsin hocam endeks eninde sonunda düşecek en iyi teknik sabır acayip bir psikolojik savaş var endekste bakalım kim kazanacak ciddi miktarda da bir para kenarda bekliyor aslında bu para endeks için sigorta niteliğinde bu parada girse piyasaya bu defa düzeltme daha sert olmaz mı nitekim Mart'ta böyleydi çoğu yatırımcı full hissede yakalandı o 700 bin yatırımcı geldide rahatladık onlar olmasa belki de soluğu 70 bin de alacaktık.
Cevap 06.01.2021 16:10

Ama işte önemli olan hangi tarafın daha güçlü olduğuda yatıyor. Eğer uzak duran yabancı bankalarla birlikte daha hızlı bir alıma geçerse, o zaman üst tarafta belirttiğim hedeflere doğru yükseliş devam eder. Sonra düzeltme daha yüksek olur, lakin bu arada hisse bazlı kaçanlar da yüksek olur. 

Bir şekilde hisse bazlıları yakalamaya çalışıyoruz ama hakikaten çok zor bir piyasa. Birçok hissedeki yükselişler artık çok abartılı oldu. F/K'lar 40-60-80-100 yani inanılmaz abartıldı ama sonuçta trend sürüyor. Yakaladıklarımız birkaç yıldır stresimizin telafisi olur. Derdim bunu başarmak. Bu arada F/K olarak açık öngörümde olan ve halen 10'lar altında düşük kalan hisseler şu an baskı altında duruyorlar ama, onlar da hareketlenecektir. Düzeltme beklerken, onları ayrı düşünmek lazım. Deva, vestl, asels, alka, sahol, kchol, ıpeke, kozaa, kozal, tursg bunlardan aklıma gelen bazıları.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_