Soru - Cevap (13 Kasım 2019 Aksa sorusuna yanıtınız !)

  •  A 
SE*** KI*** 23.12.2020 19:57
Konu / Hisse Kodu: 13 Kasım 2019 Aksa sorusuna yanıtınız !
Ben de ona karar vermeye çalışıyorum. Aksa ısrarla savunduğum ve beğendiğim bir hisse olarak bizi çok oyaladı. Öngörü üst beklentilerime çok yaklaştı. Her an tüm öngörülerim kapanabilir. Ama hisseyi de tam harekete geçiyorsa tümden kaçırmak istemiyorum. Muhtemelen bir en eski öngörümü açık tutmayı sürdürebilirim. Bu nedenle bir öngörümde yukarı revize söz konusu olabilir. Ama sizler kararlarınıza kendiniz karar vermelisiniz. Sonuçta görüyorsunuz her zaman yeni fırsatlar çıkabiliyor.
Cevap 23.12.2020 22:28

Bu hatırlatmanız: '' En azından bir öngörümü açık tutup kapatmayacağım yükselişini kaçırmak istemiyorum demiştiniz bir üyenizin sorusuna düşünceniz aynen geçerli mi değişti mi ?'' diye sorduğunuz bir önceki aksa sorunuzda benim söylediğimi ifade ettiğiniz sözlerim.

Evet bu sözleri 13 Kasım tarihinde söylemişim. Ama işte bu nedenle kayıtlı cevaplar olması çok önemli! Tam ne zaman söylendiği ve sonra ne yapıldığı da atlanmamalı! Çünkü zaten dediğim sonrasında yapmışım. Şöyle ki; açık dört aksa öngörümü 17/11/2020 tarihinde 9.71 fiyata yükseltmişim. Üçü de aynı gün gerçekleşme ile kapanmış. Son kalan daha yüksek direnç fiyatlı olanı da, bir ay sonra 18/12/2020 tarihinde bir kez daha revize edip, 12.72 seviyesine yükseltmiştim. O da bugün % 371 getiri ile kapanmış oldu. 

Kısacası düşüncemi zaten uyguladım. Bundan sonrası artık yeni tekniklere göre karar vereceğim konu olur.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_