Soru - Cevap (Algyo)

  •  A 
SÜ*** AY*** 23.12.2020 11:14
Konu / Hisse Kodu: Algyo
Abi bu hisseyi örnek alarak birşey sormak istiyorum. Bu hisse üzerinden sayende güzel kazandık abi. Çok teşekkür. Şimdi bu hisse tavan tavan gidiyor teknik analiz veya temel analiz bunu kestiremiyormu? Yada abi sen bunları kestirebiliyorsun ama zarar görmememiz için destek dirençte mi paylasiyorsun sadece?Sosyal medyada adamlar işte ben dedim şöyle dedim görünce gülüyorum. Çünkü seni tanımıyorlar.
Cevap 23.12.2020 11:49

Bazılarını görüyorum tabii. Ama genelindeki ısrarlı tavan tavan devam edenlerin teknikle ilgisi yok. O nedenle onlarda gördüğüm teknikleri paylaşmıyorum bile! Çünkü genel bir alıcı gördükleri yerde tavan olan hisseyi bir anda taban yapabilirler. İşlem aralıklarına bakarsanız tavan-taban-tavan böyle bir işlem normal yatırımcı davranışı olamaz.

Bir de gördüğünüz ve paylaştığınız hisseyi gereğinden fazla bakıladıkları zaman, sonra hareketlenince bu sefer de olması gereken yerin üstüne çıkıyor.

Yakında özellikle yeni yatırımcılar için uyarı yazısı yazacağım! Çünkü borsada belli bir süre sonra çok sayıda hissede çok ciddi yatırımcı mağduriyetleri olacağı görüşündeyim! Birçok temeli kötü hisseyi öncesinde manipülatör desteği ile inanılmaz seviyelere çekiyorlar. Sonra düşük fiyatta yapsalar kimsenin itibar etmeyeceği yüksek bedellileri yapıp, herkesten paraları topluyorlar. Eğer bu paraları gerçekten de yararlı şekilde kullanmaksa amaç sorun yok, bu durum şirkete iyi yansıyacaktır. Ama genelde bedelliler bittikten sonra, bir bakacaksınız hisselere olan ilgi bir anda yok olmuş. Gelen bilançolar mevcut fiyatları hiç mi hiç desteklemiyor olacaklar. Aradan altı ay geçecek hisseler gördüğü zirvelerin belki de 1/3 üne hatta daha altına inmiş olacaklar. 

Ama tabii bu uyarımın sorunuzdaki algyo ile hiç ilgisi yok. Algyo çok iyi bir şirkettir. Kanal İstanbul bölgesine yakın ciddi arazileri de var. Kasım'dan itibaren arka arkaya üç öngörü ile katlamalı ciddi bir getiri de yakaladık. Ama 22.00 üstündeki kısmına dahil olmak istemedim.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_