Soru - Cevap (Odas)

  •  A 
MU*** ÇA*** 22.12.2020 21:33
Konu / Hisse Kodu: Odas
Aydın Bey merhabalar, iyi çalışmalar diliyorum. Odas'ta zararkes 3,96, destek bölümünde en altta yazan destek 3,84. Bu durumda zararkesi görünce verip 3,84 desteği bekleyip oradan almak uygun bir davranış olur mu, ya da zararkesi görünce beklentimizi sonlandırmalı mıyız? Emekleriniz için teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.
Cevap 23.12.2020 00:25

Şimdi aslında zararkes beklenti bitince yapılan birşeydir. Ya da trade yapanlar için üstten verip alttan almak için yapılır. Ama ben sitede beklenti bittiği zaman yapmayı tercih ediyorum. Bu nedenle de 3.84 sadece bir alttaki desteği ifade ediyor. Aslında birkaç destek daha yazabilirim. Ama neredeyse bütün çanak uyarılarım gerçekleşirken, bunun olmaması çok üzücü olur. O nedenle de eğer formasyon bozulursa erken bir zararkesle çıkmak doğru olur gibi geliyor. Artık sonra bir daha ne zaman nereden öngörü veririm bilemiyorum.

Ama dediğim gibi, şu an için teknik olarak beklentim sürüyor. Sanırım bir haber bekliyorlar. Bu nedenle birileri güne başlarken alıyor, gün sonu beklentisi çıkmayınca geri veriyor. Bugün de seans sonu olan bu gibi geldi bana. Ama o denli çanak, fincan-kulp uyarısı yaptım destek-dirençlerde hepsi de çok hızlı gitti. Bunda da normalde formasyon oluştu. Aslında bunun da hızlı gitmesi lazım. Ama kuvvetli alıcı olmasına rağmen, bir o kadar da satıcı ısrarı var. Kısacası temkinli olmalı. Zararkesi göz ardı etmemeli. Giderse olası getirisinin yüksekliği için, zararkesin götürüsü göze alınır geldi bana ve öngörüyü verdim.

Tabii bu benim görüşün. Kararlarınızı sizler vermelisiniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_