Soru - Cevap (Revize)

  •  A 
YU*** BE*** 17.12.2020 23:31
Konu / Hisse Kodu: Revize
Aydın bey yukarı revize ettiğiniz hisselerin çoğu ilk hedefi görüp gevsiyor sonra gidiyor ,nerede ise hepsi öyle, kozal 82 den döndü ardyz gün icinde yapti 45 gördü gevsedi sonra 46 geçildi ,tursg öyle oldu.. bugün ipeke 13 e 4 kademe kala geri döndü .. sorum ilk hedefi veryiruz tekrar alacağımız yeri kestiremiyoruz bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz ? Bilmiyorsanız gerçek hedefi mi bekleyin mi diyorsunuz :)
Cevap 18.12.2020 00:19

Ya çünkü sonuçta ilk hedefler de bir direnç. O nedenle dirençlerde satışlar gelince alıcı da o bitsin sonra yükselteyim diyor. Yukarı revize ettiklerimde birinci direnç hedefi görülüp revize dirence gitmeden düşer birinci hedefin altına inerse, o zaman siz birinci hedeften verdiyseniz alttaki desteklerden hangisinde durdu ise oradan yerine koyup, bu sefer revize direnci bekleyebilirsiniz.

Gerçek hedef görecelidir. Yani bir çok hissede gerçek beklediğim fiyatlar mevcut paylaştıklarımın çok üstünde. Ama neye göre yazacağım. Ülkemizde o kadar çok değişken etken varki, bir anda herşey değişiyor beğenmediğiniz kârın yerine zarara bile girebiliyorsunuz. Hele ki, son dönem herşey karıştı. Her yerde manipülasyon var. Ben revize edilmiş dirençlerin beklenmesini doğru buluyorum. Ama bir iki kademe kalan hedeften dönen açık öngörülerime ise çok üzülüyorum. Misal bugün ardyz gibi. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_