Soru - Cevap (Endeks)

  •  A 
ER*** TO*** 23.11.2020 18:37
Konu / Hisse Kodu: Endeks
Hocam Merhaba ;
Bugünki beklenti yazınızda Özellikle çok iyimser olduğunuzu gördüm.
Bundan cesaret alarak bist 30 hisselerine özellikle bankalarda biraz fazla alım yaptım.
Sonuç maalesef kötü yakalandık.

Sizce bu satışlar devam eder mi ?
Cevap 24.11.2020 00:06

Peki benim banka öngörüm var mıydı? Ya da dirençleri kırmışlar mıydı?  Xbank dirençleri geçildi mi? Veya Destek-Direnç Tablosunda dikkat çekilen banka oldu mu? 

Şimdi iyimser olmak başka şey, öngörü ile bunu desteklemek başka birşey. Lütfen bu detayları kaçırmayınız. Düşüncelerimi koruyorum. Ama bunların şartları olduğunu unutmayınız. Bir önceki beklenti yazımı lütfen birkez daha kur için sözlerimi de dikkate alarak yeniden okuyunuz.

Ancak, yine bugünkü sert satışların nedeni Libya'ya gitmekte olan bir yük gemimizin, kaptanın ve Türk Dışişlerinin izni olmadan AB kapsamında Alman fırkateyni tarafından zorla aranmasının yansımasıydı. Bu gelişme olmasaydı BIST yükseliş yaşıyordu. Lakin yine de bugün için özel bir bankaya dikkat çekmemiştim. Destek-Direnç Tablosunda dikkat çektiklerimi ise görüyorsunuz. Çoğunda sert yükselişler ve tavanlamalar yaşandı.

Satışlar AB ile yaşanan gerilimin yarınki gelişimine göre sürecek ya da tersine yükseliş göreceğiz. Ben arama yapılan gemimizde umduklarını bulamadıkları için yarın daha iyi bir piyasa olabilir diye düşünüyorum. Ama dediğim gibi, bankalar on gün içinde % 50'ye varan yükselişler yaşadılar. Dirençlerini kırmadan beklentim olan yükselişler olmaz. Sıralı dirençlerinin ve xbank dirençlerinin kırılması önemlidir.

Keşke beklenti yazıma istinaden cesaretinizi destek-direnç tablosunda dikkat çektiğim hisseler dirençlerini kırarken göstermiş olsaydınız. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_