Soru - Cevap (Alkım)

  •  A 
YU*** BE*** 20.11.2020 17:28
Konu / Hisse Kodu: Alkım
Yabancıların yoğun ilgi duyduğu sirketlerden hala uygun olan var mı bankalar ve hava yollarını kaçırdık sanırım ,alkim daha once radarinizda olan bir hisse idi su an primli olduğunu mu dusunuyorsunuz . Saygılarımla..
Cevap 20.11.2020 20:47

Öncelikle beklenti yazılarımda dikkat çektiğim gibi, eğer yabancılar dönüyoruz derlerse, o zaman bilançoları da iyi olan bankaların devamı gelir. Yabancı sattığının yarısını geri alsa, hisseler bir o kadar daha giderler. 

Bilançolarına göre bankalar, kchol, sahol, vestl, kozal, kozaa, ındes şuanki fiyatları ile ucuz diyebilirim. Asels, arclk, toaso, tcell, ttkom gelecek bilançolarında karlarını daha da artıracak olurlarsa ki, öyle bekliyorum, iskontolu hale geleceklerdir. 

Ama son dönem hisselerin çoğu bilançolarının çok ötesinde fiyatlanıylorlar. Teknik olarak ulaştırma şirketlerinin hareketi sürebilir gibi duruyor. Lakin son bilançoları da kötü gelebilir çekincem nedeniyle ben uzaktan bakıyorum ama muhtemelen fonlar pandemi sonrası vadelerle alıma geçiyorlar.     Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_