Soru - Cevap (KLGYO.R)

  •  A 
SA*** EK*** 19.11.2020 21:15
Konu / Hisse Kodu: KLGYO.R
19.11.2020 GÜNÜ KLGYO.R ALDIM SATIŞ YAPAMADIM 19.11.2020 GÜNÜ RÜÇHAN HAKKI KAPANDI ZATEN RÜÇHAN HAKKIM YOK BU HİSSEMİ NASIL SATARIM.
Cevap 19.11.2020 22:10

Hiç bilmeden bu işleri nasıl ve neden yapıyorsunuz anlamam mümkün değil. Bugün benzer kaçıncı mesajı alıyorum. Sonra bu mağduriyetlerinizin telafisi olmuyor.

Rüçhan ilgili hissenin bedellisine katılma hakkıdır. Katılmak istemiyorsanız rüçhan sırası kapatılmadan satmanız gerekirdi. Sıra kapandığına göre rüçhanı satma hakınız bitmiş. Şimdi aracılık yapan kurumunuzla temasa geçin. Belli kullanım süresi rüçhan sırasının kapanmasından daha sonra biter. Elinizdeki rüçhan için bedelli oranında nominal değerden yatırılması gereken tutarı süresi bitmeden yatırmanız halinde şu an işlem gören ana hisseyi alırsınız. Sonra da isterseniz hisseyi satar ya da taşırsınız. 

Bunu yapmazsanız rüçhan için harcadığınız paranız bedelli süresi de dolarsa tamamen sıfır olur!!! Kurumunuzdaki temsilciniz sizi bu konuda bilgilendirecektir. Tekrar ediyorum, bedelli süresi dolmadan bu işlemi yapmanız gerekir. Yoksa yapacak birşeyiniz kalmaz.

Benzer bir durmun detaylarını bugünkü soru-cevaplar içinde görebilirsiniz.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_