Soru - Cevap (Anhyt)

  •  A 
SA*** SA*** 17.11.2020 16:04
Konu / Hisse Kodu: Anhyt
Aydın bey iyi günler.
Deva dediniz alıp 20 gün tuttum. Külliyen zarar ettiğim gibi o arada alınacak kağıtları da kredi limitim kalmadığından ve dolaysıyla alamadığımdan oldukça mağdur oldum.
Şimdi anadolu hayat dediniz kaç gündür aynı şekilde taşıyorum hem zarar hem faiz gem diğer kağıtlara reflex gösterip hamle yapamıyorum. Bugün periskop canlı yayında global stratejistlerine sordum. Ancak 4.çeyrek bilançoları ile hamle edebilir mealinden söylediler ve sizin sayfaya öneri koyduğunuzda almıştı
Cevap 17.11.2020 16:21

Öncelikle bir yerlerde yanlışınız var! Site al/sat tablosuna deva yazıp filtreleme yaparsanız deva sekizinci aydan beri verdiğim tüm öngörülerimin gerçekleştiğini görürsünüz. Yani açık öngörü olarak zararda olan hiç öngörüm yok. Son açık öngörüm 6 Kasım tarihli ve fiyatı da 23.62. Yani şu an bile verseniz karlı. Kaldı ki, sonrasında 25 üzerini birkaç kez gördü. 25.60 fiyatı dahi gördü. Nasıl külliyen zarar anlayamadım?

Anhyt öngörüm dediğiniz gibi açık ve henüz gerçekleşmedi. Ama zaten tüm öngörülerim gerçekleşecek diye bir iddiam ve garantisi de yok zaten. Ana sayfadaki gerçekleşme pastasını da gördüğünüz gibi, % 9 civarı gerçekleşmeyen öngörülerim var. % 91 civarı gerçekleşme oranı çok yüksek bir orandır. Ama gerçekleşen % 99 olsa bile, gerçekleşmeyen % 1 size denk gelebilir. Bunda yapılacak birşey yok maalesef.

Ayrıca, ben kredili işlem önermem. Hatta en az % 50 nakit durmayı tedbirli davranış olur diye de kaç kez yazan biri olarak, kredi maliyetiniz benim yüzümden olamaz.

Açıkçası son bir-iki ay çok da başarılı performans gösterdiğim bir dönem olmuşken bunları yazmış olmanız üzücü. Hele ki, deva son iki ay içinde çok başarılı yüksek getirilerin elde edildiği bir hisse. Yani onda yanlışınız var. tabloya deva yazıp filtre yapınca göreceksiniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_