Soru - Cevap (algyo hakkında)

  •  A 
SI*** KA*** 13.11.2020 12:15
Konu / Hisse Kodu: algyo hakkında
aydın bey selamlar ;

algyo aldım, malesef yine artmadan düşüşe yakalandım ve endeks fırlamasına rağmen, malesef önerilerinizde seçim sorunum var. başka kağıt seçsem 1 gün sonra tutuyor ama bu kağıt yüzde 5 kar etsin derken yüzde 7 zarar ettirdi. bir ara önerilerinizi böldüm 10 kadar kağıda ama hepsini takip etmek çok zor. şimdi belki az belki çok bekletecek bir öneriniz var mı. atıyorum 100 birim param var bunun ne kadarı ile sizin önerilerinizi kaça bölmeliyim.
saygılarımla
Cevap 13.11.2020 15:30

Maalesef bu örnekler her zaman yaşanabiliyor. Her öngörü ilk anda gerçekleşmiyor. Bazıları durup sonra, bazıları düşüp sonra gerçekleşebiliyor. Tabii bir de ani yaşanan TCMB ve ekonomi patronu değişimlerinin, cumhurbaşkanının açıklamalarının banka ve holdinglere çok sert pozitif yansıması, öncesinde iyi olan genel hisselerin geri gelmesine neden oldu. Ben görüşümde değişiklik içinde değilim.

Kaça bölünmeli sorusuna gelince 2'den az 4'ten çok olmazsa kontrolü daha kolay olur. Hadi belki 5 diyelim. Bu benim görüşüm tabii. Üç hisse benim için ideal olandır. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_