Soru - Cevap (Endeks)

  •  A 
SE*** KI*** 26.10.2020 20:26
Konu / Hisse Kodu: Endeks
Aydın Bey merhaba,
Sizin tavsiye ve uyarılarınızla nakit pozisyonumu iyi almıştım. Bugünkü alım öngörülerinizin hepsine ufak miktarlarda giriş yapmama rağmen hala %60 nakitteyim. Bunun için teşekkür ederim.
Benim asıl sorum endeksin ineceği nokta ile ilgili olacaktı. Pandemi-karantina dönemindeki gibi 1.000 lerin altına hatta 800 lü seviyelere gelinmesi söz konusu olabilir mi? Bu düşüş bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Sizin kişisel görüşünüze göre dip noktası hangi aralıkta olabilir?
Cevap 27.10.2020 08:14

Günaydın. 

Sorunuzun cevabı çok kapsamlı gelişmeleri içerdiği için, şu an çok net değil. Doğu Akdeniz, Suriye, ABD seçim sonuçları ve olası yaptırım gündemi, AB ile ilişkiler, Fransa ile gerilimler, Azerbaycan-Ermenistan savaşının gelişimi, içeride kur yükselişi, ekonomik veriler, açıklanmaya başlayan bilançolar. 

En çabuk netleşecek olan bilançolar. Kısa sürede biter. Ama diğerlerini iyi analiz etmemiz lazım. Bunları beklenti yazılarımda hep yazacağım. Ama dış ilişkiler şu sıra yine çok ciddi boyutta gerilmeye başladı. Üstüne bir de terör eylemi yaşadık. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_