Soru - Cevap (Gsdho)

  •  A 
SÜ*** AY*** 19.10.2020 10:29
Konu / Hisse Kodu: Gsdho
Abi ben daha alttan almıştım. Sen kapatınca bende hemen sattım. Ufak kazanc aldık. Allah razı olsun. Sormak haddimize mi bilmiyorum ama ne oldu abi?
Cevap 19.10.2020 10:42

Günaydın.

Her öngörüm gerçekleşmeyebiliyor biliyorsunuz. % 9 civarı gerçekleşmeme oranım da var. Bu nedenle tereddüt hissettiğim öngörülerde bu şekilde revizeler yapabilirim. Öncesinde de yapıyordum, bundan sonra da yapacağım. 2.43'e takılıyor gibi hissettiğim için risk almak istemedim revize edip kapattım.

Ama tekrar ediyorum mesela 145.80 direnç hedefi öngörümü 150-152.80 ve sonra 157.00 diye yukarı revize ederken kimse neden diye sormuyor, aşağı revizelerde bu sorular geliyor.

Hepiniz için söylüyorum; teknik ve hisssiyat arkadaşlar. Bunları her seferinde şu nedenle diye cevaplamak doğru değil. Bu cevapları da beklemeyin neden olduğunu zaten biliyor olun lütfen.

Öngörünün altına düşen ve orada uzun zaman takılan hisselere yakalanmamak da önemli. Çünkü bu sayede yeni öngörü yaptığımız zaman değerlendirme imkanınız olur. Ama ben öngörüyü kapatmadığım zaman sizler de onda bekleyebilirsiniz. Yeni öngörü gelince de değerlendirmek için imkan bulamazsınız.

 

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_