Soru - Cevap (Müjde)

  •  A 
SE*** ER*** 17.10.2020 16:52
Konu / Hisse Kodu: Müjde
Üstad yeni açıklanan 85 milyar m3 gaz keşfi sizce geçen hafta enerji hisselerinde fiyatlandımı? elimde Petkim vardı geçen hafta çıkmadım Pazartesi ne bekliyor acaba bizi. Petkim için destek-direnç paylaşabilirmisiniz? Teşekkür ederim.
Cevap 18.10.2020 17:08

Çok önemli bir ek müjde olarak görmüyorum. Ben başka müjdeler de olacak diye bekliyordum. Bana göre fazlası ile fiyatlandığı görüşündeyim. Ama enerji hisselerinin zaten bu boyutta yükselmeleri ve devam etmeleri sadece bu 405 Milyar metre küp doğal gaz keşfi ile izah edilemez görüşündeyim. Başka birşeyler olmalı diyorum ama ne henüz bilmiyoruz. Yani doğalgaz kontratlarında çok büyük indirimler mi olacak, yoksa varlık fonu enerji alanında da birtakım ortaklıklar mı yapacak bilemiyorum. Ama bu yükselişler için yapılan açıklamaları yeterli bulmuyorum. Umarım devamında yükselişi destekleyen bir gelişme duyarız. Yoksa, ciddi zararlar da yaşanılabilir.

Petkm için daha önemli bir gelişme var! Petkm'in başvurusu ile Suudi Arabistan'dan yapılan polietilen ithalatı için antidamping soruşturması başlatıldı. Karar Suudilerin Türk mallarına boykot uygulaması ile ilgilidir. Ama petkm'i olumlu etkileyecek sonuçları olabilir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_