Soru - Cevap (tukas)

  •  A 
HÜ*** BI*** 08.10.2020 23:35
Konu / Hisse Kodu: tukas
aydın bey problem sizde değil tabii
ama ben hep zarar ediyorum hep aldıktan sonra hisseler düşüyor satıyorum yükseliyor tukası aldım kaç gün bekledim yükselmedi ben dün sattım bugün yükseldi aksa yı dün yüksek aldım ben aldıktan sonra hızlı düştü yine zararına sattım kfein aldım yüksekten ben aldıktan sonra hem dün düştü hem bu gün düştü
acaba ben nerede yanlış yapıyorum anlayamadım spekülatif dediğimiz hisselerden kazanıyorum da açığı kapatıyorum bir de dün naten aldım o da düştü
Cevap 09.10.2020 00:17

Problem bende değil, çünkü benimle ilgisi yok zaten.

Tukas almışsınız kaç gün beklemişsiniz. Peki % 13.39 getiri beklentisi olan Tukas öngörüsünü 2 Ekim tarihinde vermiştim. Bu getiri için çok uzun süremi yani. Bir hafta olmadan vermişsiniz. Peki ben kapattım mı? Ya da zarar kes gördü mü? O zaman neden kapattınız?  Kaç gün bekledim derken, yani neredeyse bir yıllık faiz getirisi için çok mu uzun süre geçen zaman? 

Demek ki, kararlarınızı yanlış zamanlarda alıyorsunuz. Ayrıca dün naten öngörüm oldu mu? Hayır. Sabırlı olmayı öğrenmeniz gerekiyor belki de. Ayrıca endeks eksi dikkat ederseniz. Yani genelde kayıp var. Arada pozitif ayrışanları bulmaya çalışıyoruz. Bu herkes için o kadar da kolay değildir. 

Ayrıca devamlı çıkan hisseler konusunda da uyarayım, çok kişi bu hisselerde yanlış yerlerde yakalandıkları zaman ciddi zararlar edecekler. Lütfen buna da çok dikkat edin. Bu tip manipülatif yükseliş yapan hisselere bakarak, aldıklarınız neden yükselmiyor diye stresle kendinizi işlem yapmaya zorlamayın. Bırakın bir süre kar yapınca, öngörü gerçekleşince satın. Ben ne alsam düşer, versem çıkar düşüncesi herkes için yanlıştır. Sadece yapılan yanlışlar bunun nedenidir. Sakin olursanız düzelir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_