Soru - Cevap (Bugünkü yazınızdaki bir konu)

  •  A 
HÜ*** .*** 08.10.2020 12:25
Konu / Hisse Kodu: Bugünkü yazınızdaki bir konu
Merhaba Aydın hocam,
Bugünkü yazınızda "Büyük kızım işime ve siteye göz dikiyor ara ara ama, çok kolay bir iş değil." demişsiniz. Valla twitterda 25-26 yaşlarında 70 bin takipçili çocuklar şehir şehir gezip eğitim vewriyolar ve sizin gibi bir babaları da yok. Bu kişilerin bir de sizin gibi bir babası olsa düşünemiyorum. İlk teknik analize başlarken çok daha hızlı ve en doğru şekilde öğrenirlerdi. Kızınıza teknik ve temel analiz dersleri verin fırsat oldukça :)
Cevap 08.10.2020 12:37

:))

Zaten şu an Henkel'de ve İstanbul'da çalışıyor. Öncelikle reel sektörde çalışması ve ilerlemesi tercihim. Benim işin gecesi-gündüzü hafta sonu yok. Herşeyi takip edip yorumlamak zorundasınız. İleride hala istiyorsa benim sahip olduğum bilgileri aktarmam bir haftama bakar. Benim için bu çok kolay çünkü. Ama tekniklerde aktarımı yapmak başka şeydir, grafik üzerinde olan biteni görmek ve doğru indikatörleri görmek başka şeydir. Hiçbir formasyon, trend grafikte benim adım bu demez.

Beni görüyorsunuz yetişebilmek için gece 02-03'te bile paylaşımlar yapabiliyorum. Sabaha bırakınca yazı ve teknikler yetişmiyor. Bazen yemek sonrası akşamdan tv karşısında sızıp kalıyorum. Bu işi yapacak olanın öncelikle benim gibi bu işle her saat yaşayabilmeyi göze alması lazım.

Ayrıca yeni gelen yaklaşık 500 Bin yeni yatırımcı nedeniyle endeks dışı çok sayıda hisseler gördüğümüz çok sayıda ve yüksek getiriyi sağladıkları için son dönem borsa keyif veriyor. Ama hisseler yerinde saydığı zaman bu işi yapanların nelerle muhatap olduğunu da biliyorsunuz. 

Şimdilik kızım da benim ve bayglobal'in paylaşımları ile alım yapmayı daha kolay yatırım olarak görüyor :) Sonrasında ilgisi sürerse teknik analizde birkaç önemli detayı öğretmeyi planlıyorum. Ama zamanı var. Şimdiden buna kafa yorarsa, işine ilgisi düşer.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_