Soru - Cevap (yaprk)

  •  A 
HÜ*** BI*** 06.10.2020 03:23
Konu / Hisse Kodu: yaprk
aydın bey 4 haziranda 8.55 den yaprk almıştım hisse hakkında fazla bilgim olmadığı için size sormuştum şirket hakkında bilginiz olduğunu sahibini tanıdığınızı söylemiştiniz bende gönül rahatlığıyla hisseyi tuttum ve sayenizde kazandım
ama neredeyse 10 katına çıktı artık korkutuyor
şirketin değeri bu kadar varmı satmayıpta beklesem tkuru gibi bir hisse olma ihtimali varmı potansiyeli nedir
Cevap 06.10.2020 07:54

Günaydın.

Ne güzel işte. Kazancınız bol olsun. Açıkçası bu fiyatlamaların çoğunda ben manipülatif rakamların da olabileceğinden endişe ediyorum. Bana göre aşırı manipülasyon yapılan hisselerdeki görülen rakamları elinizdeki hisseleri kıyaslamak için kullanmak doğru olmaz. 

Yaprk içi dolu gayet iyi bir şirket. Ama bu piyasa değerine ulaşması gerekir miydi derseniz bilemiyorum. Böyle sıkıntılı bir süreçte neredeyse on katına yakın getiri elde edip çok daha fazlasını beklemek ve neye göre beklediğini bilmeden bunu yapmak çok doğru bir yatırımcı davranışı gibi gelmiyor bana. 

Maalesef yaşatılan fiyatlamalar tüm yatırımcıların beklenti ve dengelerini bozmuş durumda. Ben ne güzel bir kar yapılmış, insan bereket versin mi demeli acaba diye düşünüyorum. Bu boyuttaki karı yapsam, ama sattıktan sonra hisse yine yükselse bu durum beni üzmez. Çok kısa bir süre için bu denli yüksek bir getiriyi yakalamış olmayı şans olarak görür mutlu olurum. Teknikle ilgisi olmayan bir yükseliş tarzı. Bu işi yapanlar daha da götürür mü onu ancak onlar bilir.

Bu benim görüşüm. Kararı siz vermelisiniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_