Soru - Cevap (4760- 4759)

  •  A 
HA*** TA*** 02.10.2020 22:14
Konu / Hisse Kodu: 4760- 4759
merhaba aydın hocam 4760-dohol ve 4759-ykbnk hisselerinin öngörülerini kapatmanızın nedenini öğrenebilir miyim ,endeksten umutlu olduğum için yüksek bir alımım oldu nasıl bir pozisyon alacağımı bilemedim, beklemek mi gerekir yoksa stop mu olmalı. iyi akşamlar
Cevap 03.10.2020 16:59

Böyle anlarda hemen soruları kontrol ediniz. En az 3-4 kez aynı soruya cevap vermiştim. Özellikle ilki daha kapsamlı bir cevap olmuştu diye aklımda kalmış. Kısacası bozulan bir teknik yoktu ama genel endeks hareketi nedeniyle riske girmek istemedim diyebiliriz. 

Arkadaşlar, her zaman her aldığınız karla gerçekleşsin diye beklemek doğru olmaz. Sonuçta ben de hisselerimle teknik analiz harmanlamasına göre davranıyorum. Bazen de böyle aynı fiyat ya da % 1 lik az artı eksilerle kapatabilirim. Bunları yapmazsam ve piyasaya satış gelirse çok daha yüksek oranlı kayıplar yaşanabiliyor. Son sorunuza benim cevap vermeme gerek var mı? Ben cevabımı cuma günü revizelerle verdim. Siz uygmadığınıza göre bekliyorsunuz. Dediğim gibi şuan teknikleri bozulmadı. Destek-Direnç paylaşımalrındaki seviyeleri referans alabilirsiniz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_