Soru - Cevap (Teknik)

  •  A 
UĞ*** TE*** 02.10.2020 20:51
Konu / Hisse Kodu: Teknik
Sorun nedir sizce yeni piyasa yeni oyun yapicilar teknik analize mi izin vermiyor.

Cok uzattim ozur dilerim. Ozur dilerim ama bu aralar karsiz alim satimlar yuzunden komisyon oranlari acitmaya basladi. Sizin site uzerinden uyelik basvurusunda global menkul degerler onbinde 5 komisyon uyguluyordu. Son durum nedir sorabilirmisiniz
Cevap 03.10.2020 16:53

Zor bir piyasadayız. Çok sayıda belirsizlik ve risk var. TCMB ve AB liderler zirvesinden çekiniyordum. Bankalarsan uzak durdum. Ama kaç sefer yapması gerekeni yapmayan TCMB bu sefer yetmese de faiz artışı yaptı. Mayısta getirdiği vergi ve ysakları da kaldırıp hafifletti. Şimdi bunları neden yaptı neden kaldırdı? Dövize gidilmesin diye yaptı ama döviz gördünüz yükseldi. Peki şimdi neden kaldırdı. Demek yanlış kararlarmış. Yabancının kaçmasına neden olunca şimdi geri adım atılıyor.

AB zirvesi öncesi pozitif bir hafa yansıttılar medyaya. Belki ilk banka dirençlerini bıraksaydım gerçekleşme ile kapanacaklarken, pozitif haberler nedeniyle yukarı revize yaptım. Ama NATO uzlaşma açıklaması, Merkel'den gelen pozitif açıklamalara rağmen yükseliş sınırlı kalıp geri gelmeye başlayınca, riske etmeyip öngörülerimi kapattım. 

Böyle zamanlarda Bin de üzerinden verdiğiniz komisyonlara takılmayın. Yüzdesel zararlarınızdan çok daha az tutarları ifade ederler. Yeterki kazançlı iş yapın. Yeter ki, siz zarara da verseniz sattığınız sonra çok daha fazla düşsün. İnanın komisyon aradaki oranlara göre çok küçük kalır.

Bu arada Global arayan üyelerimize sanırım yine benzer oranları uyguluyor. Arada beni arasın diyen çok üyemiz oldu. Tlf.bilgilerini verdiler iletişim kurmaları için ilgili kurum temsilcilerine ilettim. Arzu edenleriniz varsa, bana tlf.bilginizi yazın ileteyim sizinle temesa geçsinler. O detayı aranızda konuşursunuz. Bu arada bakın özellikle söylüyorum; BayGlobal işlem platformaları da gayet iyi, araştırma ekipleri de çok ama çok başarılı. Bir taraftan beni, diğer taraftan da onların öngörülerini takibe alırsanız çiftle bilgi akışı sağlarsınız. Ben çok başarılı görüyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_