Soru - Cevap (TKFEN-AKSA)

  •  A 
ZA*** TE*** 09.09.2020 12:21
Konu / Hisse Kodu: TKFEN-AKSA
Aydın bey selamlar,
1-TKFEN hala düşüş trendinde mi?
2-Aksa gördüğü zirvelerden sonra düşüş trendine girdi mi?
Şimdiden teşekkürler.
Cevap 09.09.2020 12:45

1- Tkfen'de şu an için iki tane düşüş trendi görüntüsü var diyebiliriz. Büyük olanı 2019 hazirandan geliyor. Şuan için 17.38 kırılınca bu trend bozulur. Gün geçtikçe bu seviye düşecek. 

Diğer trend ise kısa süreli temmuz başından geliyor. 15.65 yukarı geçilirse kırılmış olur. Tkfen yeni sipariş almaya başladı. Bunlara Azerbaycan ve Libya üzerinden yenilerinin de eklenmesini bekliyorum. Libya'dan alacaklı olduğu ödemelerde de anlaşmalar duymayı bekliyorum. Hatta tuprs ile bakım sözleşmeleri vardı. Pandemi düşüşleri ekonomiyi durdurunda bakım anlaşması askıya alınmıştı diye hatırlıyorum. Bu bakım-onarım anlaşmasının da yenilenmesini bekliyordum ama, brent yine pandemi artışı korkusu ile düşünce aksama olabilir belki. 

Kısacası ben tkfen için beklentilerimi koruyorum. Ama hissedeki satış baskısı henüz bitmemiş görünüyor.

2- Evet temmuz başından itibaren aksa'da da düşüş trendi yaşanıyor. 7.03 ve 7.15 seviyelerinin yukarı geçilmesi halinde bu trend kırılmış olacak. Ama 6.55 civarı da destek seviyeleri gibi görünüyor.

Aksa'nın 7.76 civarında çok önemli bir direnci vardı. Kırılması halinde büyük bir fincan-kulp başlatabilecek bir görüntü. Temmuz'da bunu kıracak diye düşündüm. Yanılmış oldum. Ama kırdığı zaman 10.30 - 11.00 seviyelerine doğru gidebilecek bir teknik olduğu için de kayıtsız duramıyorum. Bununla birlikte geri alım olmasına rağmen bile satış baskısı sürüyor maalesef. Ben beklentilerimi koruyorum.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_