Soru - Cevap (TRGYO devam)

  •  A 
ŞÜ*** KI*** 28.08.2020 22:48
Konu / Hisse Kodu: TRGYO devam
Artırım riski mevcut. Bundan sürekli beklentilerinizde de bahsediyorsunuz. Gelinen noktada düşen trendi kırdığı ve günlükte teknik olarak güzel seviyelerde bulunması en azından yukarıya bir miktar sıçrar beklentimi yükseltmişti. Ancak 4.02 ile tavan yapmasina rağmen yine seviyelerini koruyamadı ve aynı yere geldi. Sizce faiz artirim riski gyo sektörünü şu aşamada baskiliyor mu ilk sorum. İkinci sorum trgyo yu bulunduğu seviyeler ve bilançosu itibariyle 3.50-4.00 bandında değerinde mi görüyorsunz
Cevap 29.08.2020 23:51

Ben dışarıdan ciddi bir finansal kaynak girişi sağlanamazsa faiz artışı olacağı beklentimi koruyorum ki, zaten konut dahil tüm kredi faizlerinde artışlar  başladı. Faiz artışı konu sektörünü ve dolayısı ile gyoları olumsuz etkileyebilir. Ama kendi özelinde özel bir proje yapıp, bunu faiz gelişmelerine rağmen pazarlayabilenler pozitif ayrışma yaşayabilirler. Böyle bir gyo var mı derseniz çok incelemdim bilmiyorum.

Faizlerdeki artış konuttaki talebi ciddi düzeyde azaltmış durumda. Ama hisse öngörüm dışı bir hisse fiyat konusunda yorum yapamam. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_