Soru - Cevap (Bankalar devam)

  •  A 
AH*** AT*** 12.08.2020 07:24
Konu / Hisse Kodu: Bankalar devam
Al/sat önerileriniz maşallah her zamanki gibi hedefi vurmaya kazandırmaya devam ediyor Ve tabiki her daim kenarda nakit bulundurmak kar cebe yakışırı uygulamak stop loss yapmak veya maliyeti düşürmek gerekiyor alıp uzun zaman beklemeyenler veya nakiti olmayan İçin zor günler yazdıklarınızı iyi anlamak harfiyen uygulamak gerek sabır eden başarır ...
Cevap 12.08.2020 08:42

Çok sayıda risk olan bu ortamda full hissede bulunmayı doğru bulmuyorum. Ne zaman nereden ne çıkacağı belli olmuyor. Ayrıca benim öngörülerimdeki hedeflerden bir-iki kademe altta yazmak da doğru olabilir. Bazen bu hedeflerimin bir-iki kademe altından döndürüyorlar bu çok üzücü oluyor. Misal karel'i 20.00 TL olarak yukarı revize etmiştim. Genelde olmasını beklediğim yerin ben de bir iki kademe altını yazarım. Ama bu sefer tam teknikte gördüğüm yeri yazmışım. Hisse 19.94'ü gördü. Sonra ise yaşananlara bakın. Eğer realize etmiyorsanız hakikaten insanı üzen fırsatlar kaçıyor. O an farklı hisselerle ilgilendiğim için gördüğü seviyeyi de farketmeyince kaçmış oldu. Sonrasında beklentim daha da yüksek olduğundan bu sefer de alt fiyata revize etmek istemiyorsunuz.

Sanmayın ki, hep siz bu kararsızlıkları yaşıyorsunuz. Aynı şeyler benim için de geçerli. Emin olun elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ama başarabildiklerim ancak bu kadar. Robotlar, algoritmalar çok ani fiyat değişimleri ve hareketleri yaratabiliyor. Her zaman baş etmek kolay olmuyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_