Soru - Cevap (Bilanço)

  •  A 
İL*** MA*** 10.08.2020 23:56
Konu / Hisse Kodu: Bilanço
Aydın hocam gelen bilançoları inceleyebildiniz mi ? Gözünüze takılan beğendiğiniz fiyatlanmalı muhtemel bir bilanço var mıdır? Pınar grubu güzel bilanço açıkladı. Petunda gayet dengeli bir bilanço olmuş. Ama ikinci çeyrek karı ilk çeyrek altında kalmış. Bu bilanço nun olumlu bir etkisi olabilir mi sizce ?
Cevap 11.08.2020 08:49

Günaydın. İlk gördüklerimde dyoby, enjsa, petun karları katlamışlar. Ama petun bu karın yıl sonu gelebilecek iki katı kara göre fiyatlamayı şimdiden yapmış görünüyor. Yani iskonto değil, şu an için primli. Ama nakit pozisyon falan hepsi çok iyi arttığı aynı dönemi üçe katladığı için tepki gelebilir. Ama bu artış katlanarak sürer de, yıl sonu karı altı aylığın 3 ve daha üzerinde katı bir rakam olacak olursa o zaman ekstra bir yeri daha olabilir. Şu an için fazlası ile fiyatlanmış.

Enjsa'nın karı da katlanmış. Fiyatı prim içeriyor düşüncesindeyim.

Eggub de katlayarak kar açıklamış. Ama piyasa fiyatı bunu önceden yıl sonu karının beklentisine göre fazlası ile fiyatlamış. Şu an için iskonto içermiyor. Ama Petun'daki durum onun için de geçerli. Bu kar yıl sonu iki katın üzerinde artacak olursa o zaman daha yüksek bir fiyat için yeri olabilir.

Hepsi bitince bilanço taraması yapacağım.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_