Soru - Cevap (Jantsa)

  •  A 
SE*** KA*** 08.08.2020 15:49
Konu / Hisse Kodu: Jantsa
saygılar aydın hocam, jantsa çok iyi bilanço açıklamış bürüt takasta işlem görüyor şu an,portföye alacakmısınız))))rica etsem destek direnç girermisiniz
Cevap 10.08.2020 00:30

Brüt takas uygulaması hisselerin aşırı fiyat oynaklıkları nedeniyle uygulanır hale geldi. Hissenin iyi bilançosu olup-olmadığına bakılmıyor. Manipülatif hareketlerden yatırımcıların zarar etmesine mani olmaya çalışılıyor.

Jants'ın açıkladığı bilanço karı gerçekten iyi. Ama açıklanan kara göre şu an için aslında ciddi primli. Ama benzer kar artışı sürerse yıl sonu gelebilecek kar hedeflenerek fiyatlanıyorsa o zaman da şu an için çok ucuz değil. Ama yıl sonu bilançosunda gelecek olan kar 120 Milyon ve çok üstünde gelecek olursa, o zaman bu fiyat ilerisi için ucuz kalabilir. Ama şu an için iskontolu diyemem. Lakin borsada alımlar genelde gelecek beklentilerine göre yapılır. 

Jants benim çok beğendiğim hisselerden biris. Ama aşırı fiyatlamaları şu an için doğru bulmadığımdan uzak kaldım. İleride tekniklerine bakarak yeniden öngörülerime girebilir. Destek-Direnç konusunda olası hareketlenme beklediğim hisseler için bu paylaşımları yaptığımı biliyorsunuz. Birazdan teknikleri incelemeye bakacağım. Uygun gördüklerimi de paylaşacağım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_