Soru - Cevap (Doco)

  •  A 
HA*** TÜ*** 06.08.2020 13:29
Konu / Hisse Kodu: Doco
Merhaba Aydın Bey, sizin uyarılarınizi yanlış yorumladigimi farkettim, biraz geç oldu ama :( , doco hissesi dün yukselise geçince alım yapmıştım, düşüşe yakalananlardanim ne yapmalıyım bilemedim ilerki gunlerde bu hisse için öngörü paylaşabilir misiniz?
Cevap 06.08.2020 16:33

Sorun şu, vaka artışları yeniden yasakları getirecek mi? Sınırlar kapatılır mı? Bu sorularun cevapları önemli. Maalesef turizm gelirleri nedeniyle yasakları erken kaldırdık. Evinde kapalı kalmaktan sıkılan hepimiz de ihmalkar davranmaya başlayınca, yeniden vakalar artmaya başladı. Böyle sürer ve bu esnada tedaviye yönelik ilaç ve-veya aşı bulunamazda yeniden yasakları duyabiliriz. Bu durumda ulaştırma ve hava meydanı şirketleri en olumsuz etkilenen sektörlerin başında gelir.

Yoksa Almanya önemli turizm şehirlerimize olan yasakları kaldırdı. Rusya Türkiye'ye uçuşun önünü açtı. Eğer yasaklar tekrarlanmazsa havayolu ciroları her kesimde artmaya başlar. Doco çok iyi bir şirkettir. Bu gelişmeden diğer havameydanı işletmecileri gibi pozitif etkilenir. Ama yasakların gelecek olduğu korkuları ve piyasadaki satışlar firmayı olumsuz etkiliyor. Bulunduğu seviyeyi alıma uygun görüyorum. Ama piyasa gelişimi doğru cevabı gösterecektir.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_