Soru - Cevap (herkes altını konuşuyor ?)

  •  A 
SE*** KI*** 27.07.2020 11:30
Konu / Hisse Kodu: herkes altını konuşuyor ?
Peki bunca hengameye rağmen borsada hisselerin prim yapmasını insanlar gözden kaçırıyor. Borsa çok iyi kazandırdı 2015 göre ! Güçlü şirketlerden ne alsan örnekleri yazdığım bir önceki mesajda 4-5 hatta 10 katlayanlar var içinde hiç yapmayan 3 katı yaptı en az .... Yanlış hisse tercihleri bizi çıkartmadı. Bazıları gibi hisseleri altın veya dolar kıyaslamadım hisseyi yine hisse ile kıyasladım. Bu kadar hisseden o ikisini bulmakta başarıymış açıkçası zor olanı yapmışım ...
Cevap 27.07.2020 11:53

Önceki mesajınızda yazdım. Hisse hisse ile kıyaslanmaz. Hisse getirisi borsa dışı getirilerle kıyaslanır. Yoksa bir hisse % 500 yapmış ama sizin % 80'de kaldıysanız bu sizin borsa dışındaki diğer her şeyden çok daha iyi kazandığınızın gerçeğini değiştirmez. Borsada hisseyi hisse ile kıyaslamak doğru değildir. Sadece elinizde olan bir hisseyi bir başkası ile değiştirdi iseniz o zaman sattığım ne kadar çıktı, aldığım ne yaptı diye bu kararınızı ölçebilirsiniz. 

Yoksa borsada her zaman elinizdeki getiriyi geçen hisseler olacaktır. Bir kısmı da manipülatif olacaktır. 20 Krş olan hissenin 20 TL olduğunu ama sonra İlk başladığı yere düştüğünü de çok kez gördüm.

Saygılarımla

    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_