Soru - Cevap (bizimkiler başka ülkenin endeksine bağlı galiiba ?)

  •  A 
SE*** KI*** 27.07.2020 10:36
Konu / Hisse Kodu: bizimkiler başka ülkenin endeksine bağlı galiiba ?
İçlerinde güçlü şirketler dahil borsada gitmeyen hisse kalmadı. Bizdekiler hariç ! Fiyatlar normal değil demeyin ama örnek bryat yıllarca 25 de kalacaksa borsa yatırım yapmanın ne alemi var ? Olması gereken şuan ki gibi 90 fiyatlardı. Peki netaş 8 yıldır 20 geçemiyor aksa 7.78 endeks giderken kıramayacaksa ne zaman kıracak ? Yoksa yatırdığım para hisse yıllarca 5-8 arasında kaldığı için çikolata parasına mı denk gelecek ? Bu iki hisse bir hata var öngörü açısından ? Bunu kabul edin artık ...
Cevap 27.07.2020 11:16

Lütfen kendi bildiğinizi yapıp sonunu bana bağlamaktan va geçin. Hayır. Bu hisselerdeki beklentilerimi hiç bir şekilde değiştirmeyeceğim. Şu an duruyor olmaları kötü olduklarının göstergesi değildir. Ayrıca da, çok sert yükselişlerle tavan tavan giden hisseler sizin için normalse zaten sorun yok. Çünkü beni okuyor kendi düşüncelerinizi yapıyorsunuz sonuçta. 

Bu site bana ait bir platform. Ben kendi görüşlerimi paylaşıyorum. Uymak, uymamak, okuyup da istediğinizi yapmak sizlerin özgür iradelerine kalmış bir şeydir. Vasıtanızla tüm üye arkadaşları birkez daha uyarıyorum! Kendi hesaplamalarınızı sitemde değil, kendinize ait platformalarda yapın. Katılmadığınız düşüncelerimi uygulamayın. Ama kimseye hisse fiyatlamaları ile ilgili kendi kendinize bu işin uzmanı olmuş cesareti ile paylaşımlar yapmayın. Sitenin sorumluluğu benim.

Size kim aksa bu fiyatta kalması normal diyor? Kim netas için bu fiyat normaldir dedi? Kendi kendinize hisselerin şu anki fiyatlarına bakıp da yorum yapıyorsunuz. Size göre bu fiyatları normalse ona göre davranırsınız. Bana göre bu fiyatları normal olmadığı için ben beklentilerimi koruduğum gibi, muhtemelen hissenin hareketlenmelerinde yukarı revizeler ve-veya yeni öngörüler de girmeye başlayacağım. 

 

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_