Soru - Cevap (Düzeltme nereye kadar ?)

  •  A 
SE*** KI*** 22.07.2020 11:25
Konu / Hisse Kodu: Düzeltme nereye kadar ?
Beklediniz düzeltme 105 bin gap kadar mı yoksa 110 gap kadar mı ? Siz sağlıklı olsun diye 105 gap kadar diyordunuz ! 110 gap kapanır altı zor diyorum. Bu arada ben uzun vade yatırımcı olduğum için hiç zik zaklarda hisse satmadım düşse de çıksa da ben hisse taşırım. Bugüne kadarda uzun vadeci olduğum için borsada batmadım paramı sıfırlamadım. Ben uzun vadenin yatırımcıya büyük kazançlar elde edeceğine inanırım.
Cevap 22.07.2020 11:47

Şimdilik destek-dirençte paylaştığım seviyelere kadar. Bu seviyeler görülüp, aşağıya kırılacak olursa, o zaman gap kapanması beklentilerim öne çıkar. Bugün paylaşım yaptığım desteklere kadar her an yine alımlarla dönebilecek bir yapımız da var.

Ama risklerimiz bize özel öne çıkarsa, o zaman olumsuz etkileri de olur. Misal ABD'de yine Türkiye'ye yaptırım kararı meclisten geçti. Yaptırımları yine konuşmaya başlayacak olursak, bu düzeltmenin artmasına neden olur. Dış etken gelişmeleri bizim zamanını ve boyutunu tahmin edemeyeceğimiz yaptırımlar nedeniyle ortaya çıktığında detaylarına göre etkileri değişik olabiliyor. Görmeden, öğrenmeden kesin konuşmak kolay değil.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_