Soru - Cevap (Bist)

  •  A 
İL*** MA*** 19.07.2020 23:55
Konu / Hisse Kodu: Bist
Aydın hoşgeldiniz.
Abd de seçim yılı olduğu için borsa tüm olumsuzluğa rağmen borsa ayakta kaldı(bazı eyaletlerde morglar dolmuş). Bunun olabileceğini önceleri söylemiştiniz.Endişelendiğim asıl nokta Trump ın anketlerde çok geride kalması. Bu durum devam ederse ciddi bir satış gelir mi? Hedge etmek için euro almak mantıklı mıdır? Kurdaki bu sakinlik hayra alamet değil.Yukarı gidiş(9 seviyeleri) olası gibi.
''Metal'' hissesi kottan çıkarılacaktı . Önceki sorularda bahsedilen hisse o olabilir.
Cevap 20.07.2020 00:15

Biden'in seçilmesi ABD ilişkilerimiz için gerileme neden olabilir. Ama yine de peşin bir şey söylemek için erken. Türkiye ABD için de önemli bir ülkedir. Kim gelirse gelsin, her an uzlaşı olabilir. Ayrıca, Trump'ın da bizim için dengesiz bir çok hareketi oldu. 

Parite konusunda benim 1.18 beklentim var. Bunu önceden dile getirdim. Beklentimi koruyorum.

Kur konusunda ben de tedirginim ama baskı sürüyor. Olası risk yaratacak seviyeleri teknik olarak paylaştım. Bu seviyeler geçilmeden erken yorum yapmak doğru olmaz. Ama kurdan rahatsızım. İşte zaten tüm bunlar ve gelişmeler nedeniyle BIST'in en az % 50 nakit olun ve sattıklarınızın yerine yeni bir şey aramadan bir süre izleyin görüşünü paylaşıyorum. Ben bir düzeltme bekliyorum. 7 Bin puanlık düzletme yaşandı. Ama yeterli mi emin değilim. Fakat hisse bazında hareketler yine de yaşanıyor ve yaşanacak gibi de duruyor.

Metal diye bir hisse mi vardı? Hiç bilmiyorum. Ama borsa ile yeni tanışan yatırımcılar da kusura bakmasınlar bizlerin bile bilmediği hisseleri nereden buluyorlar?

İlgili hisseyi hiç bilmiyorum. Ekranımda hiç olmadı. Bu nedenle yorum yapmam doğru olmaz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_