Soru - Cevap (Çanak)

  •  A 
İL*** MA*** 13.07.2020 17:39
Konu / Hisse Kodu: Çanak
Aydın hocam bir hisse çanak hareketini başlattıktan sonra o direnci destek yapamayıp altında düştüğünde çanak direnci eski direnç olarak mı kalır yoksa düştüğü yerdeki direnç mi Esas direnç olur? Tmsn mesela çanak direncinin altına geriledi şimdi ise yukarı hareketli. Artık esas alacağımız direnç 7.54 mü olmalı 7.80 mi olmalı?
Size de teşekkür ederim uyarılarınızla endeks trend desteğini kırınca nakite geçtim cuma bolinger direncin üstüne geçince kademeli alım yaptım bu güzel günü kaçırmadım.
Cevap 13.07.2020 18:15

Eski çanak direnci yine dirençtir ama onu geçince bu sefer formasyon çanak olmayabilir. Misal tmsn için 7.54 yine önemli bir dirençtir. Ama geçilince çanak başlamaz. 7.76 geçilince üstünde fincan-kulp formasyonu başlar. İlk çanak uyarısı yapıldığında kopup gitseydi olurdu. Geri gelip yeniden yükselişe başlayınca, eski formasyon yerine yeni teknik formasyon neyse o oluşur. Ama direnç hedefleri önceki çanak formasyonu rakamlarına yakın seviyeler olur. Yarınki verilerde tmsn paylaşımım olacaktır diye düşünüyorum.

Sizlere dedim gibi yaşanan düşüş teknik bir gerek nedeniyle olmuştu. Panik yapılmamalı demiştim. Nitekim bugün gördüğünüz gibi oldukça güçlü bir geri dönüş yaşadık. Cuma alımlarla doğru yapmışsınız. 

Bunlar yazdığınız, dirençte verdim düştü, desteklerde aldım çıktı, dirençler geçilirken alım yaptım yükseldi dediğiniz zaman ben yapmışım bunları gibi çok mutlu oluyorum. Tüm yorgunluk ve stresime deyiyor.

Çok iyi yapmışsınız. KAzancınız bol olsun.

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_