Soru - Cevap (Temkinli olmak)

  •  A 
İB*** ÖZ*** 09.07.2020 21:05
Konu / Hisse Kodu: Temkinli olmak
Hocam bugünki yaşamanı gördükten sonra sizi tekrar ayakta alkışlıyorum. İyi ki varsınız. Tek tesellim sizin önerdiğiniz hisselerde olmak. Doco aksa ve hektas. Artık sizin dediklerinizi daha iyi anlarım umarım. Çünkü hala çıkarken hep çıkacak, düşerken hep düşecekmiş gibi hissediyorum. Umarım bu düzeltme uzun sürmez çünkü panikle satış yapmaktan korkuyorum. İçimi dökmek istedim. İyi akşamlar
Cevap 10.07.2020 01:24

Teşekkür ederim.

Elinizdeki hisseler iyi ise korkmanıza gerek yok. Ben açık olan hiç bir öngörümden korkmuyorum. Ama düzeltmede ekstra düşüşler yaşayabilirler. Bunlar beklentilerimi bozmaz. 

Bu riskler yaşanınca korunmanız, full hissede yakalanmamanız için en az % 50 nakit olun diye uyarıyordum. Şimdi cevap verin, eğer full nakit olsaydınız, şimdi düşmesin hemen dönsün diye mi düşünürdünüz, yoksa alttaki tüm gapler kapansın. Böylece çok daha düşük fiyattan alma fırsatı bulayım mı derdiniz? Ben ikincisini derdim açık söyleyeyim. Doğrusu da bu çünkü. Yoksa hemen dönsün demek, hala düzeltme yapması gerçeğini kabullenmemek, hep yükseliş olmasını istiyor olmak demektir. Böyle bir borsa yok. En iyi yükseliş trendleri bile düzeltme yapmadan yükselişlerini sürdüremezler.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_