Soru - Cevap (Bist düzeltme)

  •  A 
EM*** GÜ*** 09.07.2020 18:02
Konu / Hisse Kodu: Bist düzeltme
Hocam Merhaba, uzun süredir bahsettiğiniz düzeltme süreci gün itibariyle başladı diye tahmin ediyorum. Uyarılarınız sayesinde bir çok hisseden bugün kar ederek çıkarak nakite geçtim. Teşekkürler. Umarım sert olmayan bir düzeltme süreci yaşarız ki bir çok insanı canı fazla yanmaz.
Cevap 10.07.2020 01:00

İşte bana böyle mesajlarla gelin. Ki, demek ki bazılarını koruyabilmişim diye mutlu olayım. Yoksa neden bu kadar uyarı yaptım, neden sözümü dinletemedim diye üzülüyor, acaba daha ne yapabilirdim diyorum.

Düzeltme konusuna gelince, ben yeteri kadar olmasını tercih ederim. Bu olmalı ki, 30 yıllık tecrübe ile dil döken bizlerin uyarılarını dikkate almayanlar bunu bir tecrübe olarak kulaklarına küpe yapsınlar. Çünkü bu teknik bir düzeltme olacak. Trend değişimi değil. Yani çok sayıda hissede yine yüzler gülecek. Ama bu düşüşte neler olabileceği görülmüş olmalı ki, bir dahaki düzeltme değil de, trend dönüşü olursa, şimdi % 100, % 200, % 300 kazandım havasında olan, buna rağmen satıp kazancımı koruyayım diyeceğine, ne alayım diye bakan  yürek yemiş yatırımcılar gerekli dersi en ucuz hali ile almış olsunlar. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_