Soru - Cevap (Tecrübe)

  •  A 
İL*** MA*** 09.07.2020 17:54
Konu / Hisse Kodu: Tecrübe
Yine haklı çıktınız ne sattılar ama ;) gerçi doco bfren düşmedi ama kfein stop oldu. Borsa daha da düşerse alo aydın psikolojik destek hattı açık mı hala ;)
Cevap 10.07.2020 00:55

Telefonlar arka arkaya geldi seans kapandığı gibi.

Üzüldüğüm ne biliyor musunuz? Üç-dört gündür yazılarımda bu satış riskine dikkat çekip, her an satış gelebilir, zirvelerde yakalanabilirsiniz, destek-direnç bile paylaşmak istemiyorum bu nedenle diye yazdım durdum. En az % 50 nakit durun, sakın kredide durmayın dedim. Filanca hissenin direnci kalmadı, daha yukarıda nereye gidebilir diyenlere, ''yani ille de almak zorunda mısınız, bu kadar uyarıma bu soru geliyorsa, hala riskin farkında değilsiniz yazdım.

Ama kar satışları kalıcı olursa, bu yükselişlerin mutluluğu bir anda kayıplara dönüşebilir. Bunu da unutmayın lütfen. İlle de ne alayım diye düşünmek, stres çekmek mecburiyeti kimsede olmamalı. Gerekirse siz izlerken borsa yükselsin. Almadğınız için kaçar. Ama kaçan ek kazançtır. Lakin hisseyle düşerseniz, oradaki kayıp direk paranızdan olur. Yani o gerçek kayıp olur.

Lakin hepinizi de bir kez, bir kez daha(iki defa yazdım) uyarıyorum. Yaşanan yükselişler artık düşmeyecek beklentilerinizi iyice arttırmış durumda. Bu olursa ben mutlu olurum. Ama bu görüşlerle tedbirsiz davranışlar yatırımcılara çok ciddi zararlar verebilir. Lütfen ama lütfen riskleri unutmayın.

Gördüğünüz gibi denebilecek her sözle uyardım durdum. Ama nafile, görüyorum ki çok sayıda yatırımcı yine düşüşe yakalanmış. İyi de o zaman ben neden bunları yazıp durdum.

Neyse, bu olması gereken bir düzeltme. Önemli olan ne kadar derinleşeceği. Altta 3 adet bekleyen gap boşlukları vardı. Bunlar dolacak mı, hangileri dolacak bu önemli. Ama benim için çok sayıda yeni öngörü yapma fırsatı çıkacak. Uyarılarımı dinleyip, en azından % 50 nakit duranlar düşüşlerden alım imkanı bulacak ve yükseliş tepkilerinde ekstra kazanç elde edecekler. Uyarılara kulak asmayanlar ise, kaybettiklerini yeniden geri kazanabilirlerse buna sevinmekle yetinecekler.

Terapi hattı her krizde açık olur. Yine elimden geldiğince bunu yapacağım merak etmeyin.

İyi geceler.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_