Soru - Cevap (Cam Grupları)

  •  A 
MU*** AK*** 09.07.2020 15:08
Konu / Hisse Kodu: Cam Grupları
Aydın bey merhaba

Cam grupları bu hafta gelen haber ile güzel yükselişler yaşadı. Bu şirketlerin şu an tekniklerini nasıl buluyorsunuz daha yukarı gitme potansiyelleri var mı sizce? Kar realizasyonlarını yaptık ama tekrar alım için uygun mu sizce diye sormak istedim. Özellikle trkcm diğerlerine göre daha iyi bir performans sergiledi. Ben açıkcası bugün kar satışları gelir diye bekliyordum.
Cevap 09.07.2020 15:16

Uygun gördüğüm zaman bunları paylaşacağım. Birleşme süreci halen bitmediği için, öncesinde gönlümde hepsinin kapanması yatıyordu. Yoksa açık olanları birleşme oranları ile hesaplamak düzeltmek gerekecekti. Buna gerek kalmayacak gibi.

Tekniklerinde olası ihtimaller var. Ama piyasa genelinde kar satışı riskinden çekindiğim için paylaşmamıştım. Ben paylaşayım sizler karar verin o zaman. Ama kar satışları kalıcı olursa, bu yükselişlerin mutluluğu bir anda kayıplara dönüşebilir. Bunu da unutmayın lütfen. İlle de ne alayım diye düşünmek, stres çekmek mecburiyeti kimsede olmamalı. Gerekirse siz izlerken borsa yükselir. Almadğınız için kaçar. Ama kaçan ek kazançtır. Lakin hisseyle düşerseniz, oradaki kayıp direk paranızdan olur. Yani o gerçek kayıp olur.

Devamlı uyarılar yazıyorum ama yükselişler gördüğüm kadarı ile yatırımcıları bizden daha korkusuz yapıyor. Kimbilir belki sizler haklısınız.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_