İletişim

Mesajınızı göndermek için aşağıdaki formu doldurunuz.
0 / 500

Sitenin tüm verileri Gold(ücretli) üyeler haricinde 20 gün gecikmelidir. Siteyi güncel görebilmek için öncelikle ücretsiz üye olmanız, sonrasında Gold(ücretli) üyelik işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Siteyi incelemek ve ücretsiz üye olmak için tıklayınız.

  •  A 

İletişim Mesajları

VE*** YÜ*** 19.02.2023 23:20
Cep telefonuna hocam..
Ama isctr sesli geldi ondan sonrakiler isdmr kchol ssessiz geldi.
Cevap 19.02.2023 23:24

İlginç. Sadece paylaşım yapıyorum. HUP'a özel bir çalışma yapmadık.

Gelenleri okumanız gerekiyor. Sonra da ekran üstüne düşen bildirimleri tek tek kaldırmanız lazım. Bunu yaparsanız devamında da sesli olarak gelmesi lazım. Yani eskiden o şekildeydi normal işleyiş.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_

VE*** YÜ*** 19.02.2023 22:56
Hocam nazar degmesin son paylastığınız hup ların hepsi geldi bildirim olarak.
Cevap 19.02.2023 22:58

Nereye geldi peki? Cep tlf.larına mı, laptop-bilgisayarlara mı?    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_

MU*** KA*** 17.02.2023 10:09
Aydın Hocam,
Golts için çok teşekkürler.
Cevap 17.02.2023 10:15

   Rica ederim. Bol kazançlar dilerim.

   Saygılarımla.

YU*** AR*** 17.02.2023 01:08
Merhabalr hocam ben çimento ları kaçırdım varımı yogumu seramik usak a yatırdım usak hakkında yeni düşüncelerinizi alabilirmiyim tek hisse ye yatırım yanliş biliyorum ama içimden öyle geldi kalbimin sesini dinledim
Cevap 17.02.2023 01:51

O zaman hayırlı olsun ne diyeyim. Beklentilerimi açık öngörülerimde bulabilirsiniz. İlk anda çimento ve demirçelik. Sonrasında seramikler gibi diğer inşaat sektörü ürünlerini üreten şirketler öne çıkacaktır.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_

SE*** ŞA*** 16.02.2023 16:25
Slm. Kolay gelsin. Çimentolar tavanda alamadık. Fırsat verince almalı mıyız? Çok da yukarılara gider mi? Yoksa olacağı bu kadar mıdır. 99 depreminde yine borsa tecrübeniz olduğu için sormak istedim. O dönemde 3-5 katladılar mı diye merak ettim. Şimdiden teşekkürler.
Cevap 16.02.2023 16:38

Deprem sabahı boyutu bilemediğimiz için sabah görüşümü yazmış, çimento, demirçelik sektörüne dikkat çekmiştim. Sonrası malum boyut anlaşıldıkça tepkileri devam etti. Yaşanan çok büyük bir deprem. 1999 kayıplarından oldukça fazla yıkılan ve hasar gören bina ve alt yapı var. Bu nedenle ben sektöre etkisi yıl boyunca, hatta 2024'te de sürecek diye düşünüyorum. Ama bana göre dokuz aylıklarına göre şu an için cımsa ucuz, golts ise başabaş. Ama yıl sonu ve deprem sonrası bilançolarında ucuz kalacaklardır. 3-5 katları aramaya gerek yok. Bir kat artsalar da oldukça iyi bir getiri olur. Üstü sonraki durum. Benzer durum demirçeliklerde de geçerli. Bilançolarına göre ucuz olanları paylaşımlarımdan biliyorsunuz zaten. Şu an için ucuz olan deprem nedeniyle çok daha yüksek potansiyel taşıyacaklardır. Ama kısa vadede farklı dalgalanmalar yapabilirler. 

1999 yılında %100-%200 arası artmışlardı diye aklımda kalmış. Ama geriye dönük tekniklere bakıp görmek istediğimde eski verilere ulaşamadığım için teyitleyemiyorum. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_

İS*** ÖZ*** 16.02.2023 16:17
Aydın abi merhaba. Çok üzüldük, yıkıldık, yediğimiz yemek içtiğimiz su boğazımıza takıldı. Enkazlar kaldırılsa da binalar yapılsa da giden canlar geri gelmeyecek maalesef. Bu yüzden hala içimiz çok yanıyor.
Borsa 5 gün kapalıydı, açık olduğu günlerde de hiç işlem yapmadım. Bugün biraz bakayım dedim bilanço değerlendirmeleriniz gelmeye başlamış. Yine bize ışık oluyorsunuz bilgi ve tecrübenizle. Bu yüzden hem teşekkür etmek hem de acımızı paylaşmak için yazmak istedim. Sağlıcakla kalın.
Cevap 16.02.2023 16:27

Çalışmak, paylaşım yapmak içimden gelmese de borsa açılınca mecburen iş akışlarımızda normale dönmek zorundayız. Hayat tüm acılarımıza rağmen bir şekilde devam etmek zorunda.

Bu nedenle bilançoları daha fazla geciktirmeden değerlendirmeye başladım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_

MU*** AK*** 16.02.2023 10:46
Hocam merhabalar
Öncelikle milletimizin başı sağolsun. Umarım ülke olarak tekrarını yaşamayız. Sizin de dediğiniz gibi hayat bir şekilde devam ediyor. Günlük beklenti yazınızda öngörüler gerçekleşince kapatacağınızı belirttiniz ama henüz gerçekleşmeyen ve kârda olan yada maliyete gelen pozisyonlar hakkında görüşünüz nedir ne yapmak lazım? Buortamda teknik işlediğini pek düşünmüyorum iki gündür gap bırakarak agresif yukarıya gittik. Bi kaç gün daha beklemelimi yoksa gapler kapanır diye satmalımı
Cevap 16.02.2023 11:15

BES ve geri alım kararları nedeniyle BIST'e ciddi bir fon girişi olacak. Sorun pazartesi-salı açık tutulan borsada tabanlardan alan birileri oldu. Yükseliş durduğunda onlardan satışlar gelebilir. O da gün için ciddi fiyat oynaklığı yaratacaktır. Bu nedenle gerçekleşeni kapatacağım dedim. Ama açık olanlarda beklentilerimi koruyorum.

Bu arada ilk gün yazdığım sektörler çimento, demirçelik, seramik düşüşlerde alım yönünde takipte olması gereken sektörler. Çimentolarda bilanço ederi civarı golts var. Demirçeliklerde ise uzun vadeli yatırım hisseleri bölümünde yer alan hisseler var. Seramik için de açık öngörüm var zaten.

Ama dediğim gibi, diğer açık öngörülerim de geçerli. Sadece deprem sonrası tepkilerde öncelikler tüketim önceliğine göre değişiklikler gösterdiği için yansımalar da farklı oluyor. Ben ederi yüksek olan hisselerde zararına satmayı riski buluyorum. Satmazsınız düşüp gapleri kapatabilirler. Ama satarsınız BIST tedbirleri nedeniyle bir anda düşerken dönüp yükseliş yaşanırsa zararlar baki kalır. Bu kararı vermek çok zor yani. Her hisse gapi hemen ya da kesin kapatmaz. Ama gapler maalesef kapanma riski yüksek teknikler olduğu için haklı olarak bu soruyu sormanıza neden oluyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_

VE*** YÜ*** 16.02.2023 10:06
Hocam üyeliğim bitmiş.Yeniledim.Onaylarsaniz sevinirim..Tesekkur ederim.
Cevap 16.02.2023 10:18

Günaydın.

Kredi Kartı ödemelerde onay otomatik oluyor. Siteden çıkıp yeniden girdiğiniz zaman aktif olacaktır.    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_

SE*** ŞA*** 16.02.2023 00:33
İyi geceler. Yıllardır sizi takip ediyorum. Ne zaman bir hisseyi önerdikten sonra ciddi baskı yiyip düştüyse dönüşü inanılmaz oluyor. Ben bu indikatörü göre alım yapmak için plan yapıyordum şimdiye kadar hiç nasip olmamıştı. En yakın zamanda önerileri inceleyip ciddi miktarda Aghol alacağım. Ben size inanılmaz güveniyorum. Şimdiden de teşekkür etmek istedim. Bakalım gerçekleşme durumunu da hep birlikte gözlemleriz artık.
Cevap 16.02.2023 00:39

İnşallah yine yanılmazsınız. Güveninizi boş çıkartmamayı diliyorum.

Size de iyi geceler.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_

AY*** TO*** 15.02.2023 11:04
Günaydın Aydın Bey,

Adıyaman'da çöken İasis Otel'de, rehber grubunun başındaki eğitmen rehber dostumuz, Tamer Abimizi ne yazık ki kaybettik. Herkese tekrar geçmiş olsun, üyelerimizden kayıp yaşayanlara tekrar başsağlığı ve sabır diliyorum. Artık hayatımızın bir imzaya bağlı olmasına müsaade etmememiz gerek. Tüketim alışkanlıklarımızı gözden geçirip, her alanda "kaliteyi aktif olarak istememiz" lazım artık.

Saygılarımla.
Cevap 15.02.2023 11:29

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Konuştuğum üyelerimizden 8nci günde bile halen enkaz başında yakınlarının çıkarılmasını bekleyen üyelerimiz vardı. Kayıplarının çok olduğunu söylüyorlardı. Çok yoğun duygular yaşıyorum. Ama direkt yakınlarını kaybedenlerin acıları ölçülemez. Allah geride kalanlara sabırlar versin.

Liyakat her alanda öne çıkmalı. Aflar artık Türkiye'nin gündeminden kalkmalı. Hele ki imar afları anayasal olarak bile yasaklanmalı. Bunları yapmazsak bu acıları tekrar tekrar yaşamaya devam ederiz. Umarım bu son olur ve her alanda hatalarımızı düzeltmeye başlarız. Ama maalesef bakıyorum, yardımlar için kendilerini parçalayan gruplara bile siyasilerden tepkiler geliyor. Esas olan bir an önce müdahale ve yardımlardı. Kim yaparsa yapsın, ayrım yapılması doğru değil. 

Sadece siyasi ve idareciler değil, vatandaş olarak da kendimizi sorgulamalıyız. Bir yerde imar affı varsa, imar kanunlarına uymayanlar ve onların af talepleri de var demektir. İşte sonuç ortada maalesef.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_