İletişim

  •  A 
ES*** DE*** KÖ*** 01.12.2022 19:01
Öngörünüz üzerine aldığım bir çok hisseden %30 - %40 karlar ile ayrıldım. Bunlara uzun vadeli listenizden alıp da hiç dokunmadığım %80 - %90 getirileri olan hisseleri dahil etmiyorum bile. Özetle sayenizde teknik olarak hareketine başladığını anladığım kağıtlarda, trende tutunarak teknik hedeflerinizin çok daha üzerinde karlar elde ediyorum. Belki bu döneme özel bir durum da olabilir, siz daha doğrusunu bilirsiniz. Bu strateji ile bazı işlemler zararlı kapanıyor belki ama...
Cevap 01.12.2022 21:41

Bu arada site ana sayfasında gerçekleşme pastası var. Son bir ay içinde 52 öngörü kapanmış hepsi de gerçekleşme ile. Son bir yıl içerisinde 551 öngörü %96.7 gerçekleşme, 19 öngörü %3.3 gerçekleşmeme ile kapanmış sadece. Böyle yüksek bir oran inanılmaz bir başarıdır aslında. Yaptığım işin başarısının hafife alınması diye bir şey söz konusu olamaz. Ben yaptığım başarının farkındayım. Yani zararlı kapanan da yok.

Ama Sonuçta teknik analiz öngörüsü başka, temel analize göre beklentilerimi paylaştığım tablolar başka. Temel analize göre yaptığım paylaşımlarda yüksek beklentisi olan hisse de, aynı zamanda teknik öngörülere temeldeki beklentisi bitene kadar bir çok kez girebiliyor. Bunların üst üste katlanan getirileri hesaplanmalı. 

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_