İletişim

  •  A 
OS*** NU*** UL*** 06.09.2022 12:57
Aydın Bey,
Benim kastettiğim çok dar zamanlı oluşan bu denli yüksek volatilite, yani bankaların tavan tavan gitmesi de aynı şekilde tuhaf tabiki de. Bu tarz yükselişlerin ardındaki düşüşlerinin nasıl olacağını az çok tahmin edebiliyorum ama korkum yok nedense hisselere güveniyorum zaten tekrar alımlar geldi arkasından. Panik yapmamak lazım. Psikolojik açıdan güçlü olanların kazanacağı bir dönemdeyiz bana kalırsa.
Cevap 06.09.2022 13:49

Öncelikle bilanço ederlerine güvenin ama fiyatlara tereddütsüz güvenmeyin. Bu alımlar kimden o önemli. Eğer yabancı kisvesine bürünmüş bıyıklı yabancılar ise, o zaman düşüşler yine ve daha da sert olabilir. Hatta daha bile kısa sürede tabanlar bile görebiliriz. Tabii teknik olarak devre kesiciler tabanlara inme sürelerini uzatıyor. 

Tekrar ediyorum! Bu şekilde yükselişler yatırımcıları gereğinden fazla cesur yapıyor. Bu doğru değil. Satmadıkça gördüğünüz karlar ve fiyatlar sadece  görüntüdür. Bir anda uçup gidebilirler. 

Ama bilanço ederi çok yüksek olan hisseler düşse de, sonrasında yeniden ederlerine giderler. Ama arada geçen süreler ve fiyatlardaki değişimler ciddi fırsatların kaçması demektir. 

Ben tedirgin olarak kalmayı yeğliyorum. Bir de açık öngörülerimin sayısının çok azaldığının da görmek lazım. Umarım korkularım yersiz olur ve dolar bazında bir yükseliş trendi başlamış olur.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_