İletişim

  •  A 
OS*** NU*** UL*** 26.08.2022 16:53
Aydın Bey selam,
Bist 30 hisseleri özellikle bankalar gözaltı pazarındaki hisseler gibi alabilmek için cesur olmak lazım. Bazen kuralsızlık daha çok kazandırır fazla temkinli ve sisteme uymak birçok hisseyi kaçırmanıza sebep oluyor. Bende bunu yaşadım bu sefer. Elimdeki hisseler aşağı da gitmeyince her an çıkar psikolojisi ile satamıyoruz da elimizde bekletiyoruz sattığımız an çıkacaklarına eminim çünkü, ama eldeyken bir türlü çıkmıyorlar. Umarım şansımız borsadan önce döner diyelim.
Cevap 26.08.2022 17:17

Amin :))

Bankaları yabancı alıyor sorun ondan. Daha ne kadar devam edeceklerini bilemediğimiz için bu korku. Verdikleri zaman nasıl düştüğünü gördüğünüz için casaret gerektiriyor gerçekten. Teknikleri devamlı yazıyorum. Dolar bazında da yazıyorum. Ama ben de artık cesaret edemiyorum. En son akbnk'yı yukarı revize ettiğim yerden kapattım. Geriye, uzun vadeli listedeki hedefler kaldı. Onlar da olunca kapattım mı, sonra giderse o zaman üzecek işte.

Ama bankalar böyle alınırsa, diğer ana hisselere de başlarlar. Sıra ile. Sanayiler alınırken bankalar izliyordu. Şimdi bankalar alınıyor, sanayi ve holdingler izlemedeler. O karları  olduğu müddetçe hepsi gider. Önemli olan önce eldekiler gitsin, duranlara dönün, sonra da onlar gitsin para daha çok ve hızlı artsın. Tersi olunca böyle stres oluyor ve parite kaçıyor.

Kısmet


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_