İletişim

  •  A 
HA*** N*** 11.08.2022 12:18
4 temmuz daki klkim öngörünüzü almıştım, düsüşlerde destek seviyelerinden alarak lotumu arttirdim, bilanço sonrasını görmek istedim fakat bilancodan sonra sürekli düsmeye devam ettiği icin destek direnc seviyesini sormak istedim, şu an halen kardayım ama en azından destek seviyelerini bilirsem tekrar düsüs olursa lot arttirmak için doğru rakamı bilmek istiyorum. Gün icerisinde yukarı aşağı garip hareketleri var ve sanki birkaçgündür tabiri caizse yavaştan mal kilitliyorlarmış izlenimi yaratıyor
Cevap 11.08.2022 14:08

İşte bence hatanız da burada oluyor! Bana göre hisse alıyorsunuz. Ama ben kapatmama rağmen siz duruyorsunuz. Tabi ki, insiyatif kullanabilirsiniz. Sonuçta karar sizin. Ama böyle olunca da kar boş yere kaçıyor. Ayrıca da zarar riski başlıyor. Açıkladığı kâra göre bence primli işlem görüyor. Bu nedenle sonraki bilanço karları artar diye ne zaman alırlar bilemiyorum. Ama realizasyon riski yüksek. Şimdi sizin için sitede paylaşırsam, kapatılan öngörüye rağmen, çıkmamış olan biri için yapılan paylaşım, diğer üyeler de Aydın Bey dikkat çektiğine göre buradan alınır demek diye, alım yapar ve hisse destekleri kıracak olursa, yanıltmış oluruz. 

O yüzden destek-dirençleri girmemiştim. Ama ikili tepe riskini görünce yine de paylaşayım ki, benzer şekilde taşıyanlar ya da verdiğini geri alayım diye düşünenler varsa teknik durumu bilsinler diye paylaştım.

Ama destek-direnç konusunda uyarımı tekrarlıyorum. Bu tabloda paylaşımları ben uygun gördüğüm zaman yapmam lazım ki, hisselerin olası hareketlerine denk gelsin ve daha objektif olsun.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_