İletişim

  •  A 
OS*** NU*** UL*** 09.06.2022 19:38
Aydın Bey selamlar ,
Bu arada tatilinizi zehir ettik kusura bakmayın ve ayrıca sürekli ekran başındaydınız ekotürk tv de de izledim sizi bugün, bizi tatil zamanınızda bile yalnız bırakmadığınız için teşekkür etmek istedim. Dolar düşüşe geçti bu akşam maliye bakanı açıklama yapacakmış. Yarın kara cuma olmasın borsa için. Umarım borsayı da teşvik edecek bir karar alırlar.
Cevap 09.06.2022 23:00

Rica ederim. Ne demek. Ne kusuru. Benim bütün tatillerim böyle olur zaten. İmkanım varsa muhakkak paylaşımlarım olur.

Benim en sevdiğim tatil bayram tatilleri. O zaman piyasalar kapalı oluyor rahat ediyorum ben de. Böyle bir piyasada ben tatildeyim demek gelmiyor içimden. Ben gerçekten işimi severek yapıyorum belki de o yüzden her anım piyasalarla iç içe geçer.

Gelire endeksli devlet iç borçlanma seneti DİBS çıkartacaklarmış. Ama hangi gelir henüz net değil. Yıllarca yazdım, köprü, otoyol ve havaalanı gibi yapıları gelire endeksli kamu ortaklığı senetleri ile, kaynağını direk halktan temin ederek yapsaydık, hem daha ucuza mal olurdu. Hem de halk da gelirden pay sahibi olurdu.

Neyse, detayını tam duyalım bakalım. İlk anda gerçek kişilere yönelik dendi. KKM de öyle denmişti. Sonra kapsam genişledi. 

Viop şu an sert bir eksi yaşıyor. Bakalım sabah ne olacak detaylar çıkarsa görürüz.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_