İletişim

  •  A 
MU*** AK*** 03.06.2022 19:28
Hocam selamlar

Kords için teşekkür ederim Destek Direnç tablosundan almıştım :)
Cevap 04.06.2022 00:13

Yani piyasa beklentisi, yaratılan süper bono korkusu ayarlarımızı bozdu maalesef. Tekniğinde görüp destek-direnç tablosunda en başından paylaşmaya başladım. Önemli dirençleri de kırınca hızlandı. Bazen diyorum sadece tekniğe göre mi davranmak lazım acaba diye. O da olmuyor. Öyle yapınca da, elde kalıyor satış gelince.

Bir de tabii şu var piyasada! Yabancı çok az. O nedenle, hisselerin kendi oyuncuları oluşmuş. Birileri hisselere girince, yeni gelenlere hisseleri yıkıp çekiliyorlar. En iyi hisse bile arada ciddi düşüşler yaşıyor. Ama hisseleri satacak birini bulamazlarsa, o zaman taşımaya devam ediyorlar. 

Bir de iyi hisselerde kendileri dışında fazlaca yatırımcı yer alırsa, onlar silkelenmek için çok baskı kuruluyor. Silkeleme bitince de, alıp götürüyorlar. Bu nedenle biz almadık gitti, tekniğini gördük yazmadık keşke yazsaydım dediğim hisseler de, eğer kırdı diye öngörü girmeye kalkmış olsaydım hepsi aynı şekilde gitmeyebilirdi. 

Kords mayıs'ın başında beri teknik uyarılara giriyor. Devamlı da yükseldi. Ama son iki paylaşımımda fincan-kulp kırılınca öngörü vermek vardı. Siz almakla doğru yapmışsınız. Ama belki de öngörü yapmadığım için bu kar şansını da yakalamış olabilirsiniz. Kazancınız bol olsun. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_