İletişim

  •  A 
HA*** N*** 06.05.2022 13:31
Hocam gecen hafta tezol dan temettü hak ettim bu gun hesaba gecmesi gerekiyordu fakat saat 13:30 olmasina ragmen temettü hesaba gecmedi. Az önce portföyümdeki tezol maliyetime baktığımda 0.40 krs azalmış olarak gördüm, temettü nakit olarak hesaba yatiyor diye biliyordum, farkli olarak bu sekilde otomatik maliyet düsümü şeklindede oluyormu? Bu arada yapi kredi bankasini kullaniyorum. Birde tezol destek dirrenc yazabilirmisiniz müsait olunca
Cevap 06.05.2022 14:06

Temettü hesaba nakit olarak otomatik yatar. Takasbank kaçta yatırırsa herkese aynı anda geçer. Temettü kurumlardaki alış maliyetinden düşmez. Ama bunu uyarlamış kurumlar varsa bilmiyorum.

Karşınızda bir müşteri temsilciniz yok mu? Arayıp sorarsanız cevaplarınız onda daha sağlıklı olacaktır. Açıkçası ben aracı kurumlardan çalışmayı daha doğru buluyorum. Bankalarda soru sormak için muhatap bulmakta zorlanıldığını görüyorum. Bu konuda geçmişim Global olduğu için, kurum isteyenler telefonlarını ilettikleri takdirde Global ile aramaları için paylaşıyorum. Ben her şekilde karşımda muhatap isterim. Sadece mobil uygulama akıldaki bir takım soruların cevapsız kalmasına neden oluyor.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_