İletişim

  •  A 
İB*** ÖZ*** 08.04.2022 23:07
Hocam patates ve kıvırcık hesabı yaparken çok bilmişlik yapıyorum gibi olmuş sanırım, size karşı mahçup hissettim kendimi. Lütfen yanlış anlamayın. İstemeden de yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.
Cevap 09.04.2022 16:13

Rica ederim. Özürlük bir durum yok. Hisselerinizi sıkılmadan, çekinmeden yazın ki, tam duygularınızı yansıtsın. Benim derdim sizleri olabilecek kayıplardan korumaya çalışmak. Bu nedenle de zaten 30 yıllık tarzım değişmez.

2-3 ay evvel de, FED faiz artışı kararı alacağını söylediği zaman, yorumlar fazlası ile karamsardı. Ben ilk anda bizi de olumsuz etkiler ama sonra BIST çok ucuz, karlar da çok yüksek olduğu için 2022'de pozitif ayrışırız diyordum. Fazla iyimser görülüyordum. Şimdi de saydığım riskler ortada. Ben tedirginim, ama kimse yanlış anlamasın BIST için karamsar değilim. Sadece olası teknik düzeltme risklerinden çekiniyorum. Ama bu sefer de yaşana yükseliş herkesi fazlası ile gözü kara yapmış diye görüyorum. 

Ben de bankaların borsanın en ucuz sektörü olduğunu çok kez yazdım. Ama teknikleri yükselecek izlenimini verse de, bu kadar hızlı beklemiyordum. Umarım devam etsin herkes de kazansın. Uzun vadeli yatırım hisseleri bölümünde bankalarla ilgili temel görüşlerimi görebilirsiniz.

Umarım tedbirsizlik kimsenin canını yakmaz. 


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_