İletişim

  •  A 
SE*** ŞA*** 07.04.2022 13:04
Slm. Kolay gelsin. Galiba tuclk hedef fiyatını yazmayı unuttunuz.
Biliyorum aynı msj’da birden fazla sormayın diyorsunuz ama kısa olduğu için yine soracağım. Toplamak için bedelliyi mi beklemek gerek. Yoksa şimdi mi alalım. Hangisi daha doğru olur. Son ricam ise bedelli onaylanınca duyurulara yazarmısınız. Teşekkürler. Biraz fazlaca istedim ana affınıza sığındım.
Cevap 07.04.2022 14:15

Rica ederim. Aynı konu ile ilgili olduğu için sorun yok. Farklı konular olunca, bu sefer konular cevaplar karışıyor. 

Sırayla gidelim, Beklenti fiyatını uzun vadeli yatırım hisselerini yukarıda açıklıyorum, aşağıda ise bir liste halinde veriyorum ya, işte orada beklenti fiyatını göstermiştim. 

Şimdi ne zaman almalı? %500 bedelli onaylanırsa ciddi bir para yatırılacak. Bu normalde hisse üzerinde kısmi baskı yapabilir. Çünkü herkes yeni para sokabilme imkanına sahip olmuyor. O zaman da eldekilerin bir ksımını satıp bedelliye katılmayı tercih ettikleri takdirde hissede bedelli süresi içinde baskı oluşabiliyor.

Ama diğer taraftan zaten bilançosuna göre iskonto içeren bir şirkete bir de bu oranda bir para girince şirket çok ciddi mali güç kazanmış ve değeri artmış olacak. Bu durum bir anda kararla birlikte hisselerde yükseliş de yaratabilir. Sanırım afyon çimento muydu şimdi tam emin olamadım. Yüksek bedelli açıkladığında bu hisse bölündüğü gibi tavanlamasına neden olmuştu.

Bu nedenle her iki ihtimalde var. İsterseniz alabilme imkanınızın belli kısmını şimdi alır, kalanı da açıklama sonrasına bırakırsınız. Düşerse nakitle daha düşükten almış olursunuz. Yükselirse aldıklarınızla yükselişi kaçırmamış olursunuz. Tabi bedelliye katılmayı düşünürseniz ki ben doğru olur görüşündeyim. Bunun için de kaç tane aldıysanız adet X 5 toplamındaki parayı da kenarda tutmak lazım. 

Bedelli onayında duyuruda yazarım.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @aydineroglu_