İletişim

  •  A 
MU*** ÇA*** 14.07.2021 22:54
Aydın Bey merhabalar, nasılsınız. Bryat geçen haftalarda tavan yaptı tavanı bozdu, ardından düşüşteydi, bugün yine tavan yapmış, şirket bir ara hisse satmıştı galiba, bugünkü tavan ve genel olarak bryat hakkında düşünceleriniz bizim için çok değerli, yorum yapabilirseniz sevinirim. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim, sağlık ve mutlulukla kalın inşallah
Cevap 15.07.2021 09:35

Günaydın. Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler. 

Birçok hisse bana göre ciddi prim içeriyor. Biri de bryat. Lakin teknik olarak 265.00-270.00 bölgesinden alım gelmesi önemli. Eğer 307.00 civarını geçebilirse, ikili dip yapıp, 340.00 - 356.00 seviyelerini görebilir. Dikkat edilmesi gereken 265.00 seviyesinin aşağıya kırılmaması. Kırılırsa yeniden satış baskısı yaşar.

Bizim için zor olan analiz, çok sayıda hissede yaşanan grupların niyetlerinin ne olduğunu çözebilmek. Bunu bilanço olarak yapamıyorsunuz. Yeterli alıcı bulamazlarsa hisseleri taşımaya devam ediyorlar. Niyetlerini ancak tekniklerde anlayabiliyoruz. 

Kısacası belli fiyatları aşınca, çok hisse için primli fiyatlar nedeniyle bizler oyundan düşüyoruz. Hisseyi de, grubu da severim. Ama bilanço olarak ısrarcı olamıyorum. Teknik yorumum da bu.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_