İletişim

  •  A 
AB*** SE*** KI*** 03.04.2021 16:16
Merhaba Aydın Bey,
Öncelikle 5007 ISMEN, 5001 KOZAA, 4998 IPEKE için teşekkür ederiz :)
Mevcut piyasada MB Başkanı her fırsatta fiyat istikrarı sözünü tekrarlıyor, CB Danışmanı ise dün düşük kur avantajdır demiş. Bu söylemlerin hisselere etkisinin nasıl olacağını düşünüyorsunuz ? Böyle bir ortamda yine belli bir oranda nakit tutmak gerekir mi ? Gerekirse sizce yüzdesi ne olmalıdır ?
Teşekkür ederim saygılarımla.
Cevap 04.04.2021 15:39

Lütfen bir mesaj ya da soruda zincir bağlamayın:)

Karlarınız için rica ederim. Kazancınız bol olsun.

Söylenen ya da gelişmelerden dikkate değer olanlar hakkında görüşlerimiz düzenli paylaşıyorum zaten. Yine aynı şekilde yazılarımda varsa dikkat çekmeye değer yakaladığım bir konu, yer alacaktır. 

23 Mart yazımda sanırım, BIST 1.260 seviyesini görecek olursa nakit bırakmayabilirsiniz demiştim. Çok sayıda da öngörü yaptım. Şimdi onlar gerçekleşmelerle kapanmaya başladığı gördüğünüz gibi, gerçekleşmeler oldukça yine % 50-%50 olmak tedbirli bir davranış olur. Sonuçta, 12 Nisan Halkbank duruşması, 15 Nisan TCMB toplantısı, 24 Nisan ABD Başkanı Ermeni anma törenlerinde soykırım mı diyecek, yoksa büyük acı, vs falan mı bunların hepsi önemli riskler teşkil ediyor. 

Ama diğer taraftan Suudi Arabistan'daki patriotlar çekiliyor. İsrail'e bölgede yaptıkları için işgali tanımlaması yapan yeni bir yönetim var. Ama diğer taraftan da S-400'ler kullanılmamalı, gönderilmeli deniyor. Bunlar gibi daha bir sürü belirsizlik mevcut. O nedenle BIST 1.260 seviyesinde iken full hisse öngörüm, gerçekleşmeler oldukça yine dengede sürmeli.


    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_